Samsung

Najlepszy aparat w smartfonie? Taki ma Galaxy Note 8

Albert Lewandowski
Najlepszy aparat w smartfonie? Taki ma Galaxy Note 8
21

Producenci prześcigają się w tym, który z nich zaoferuje w swoim flagowcu najlepszy aparat. Podczas oficjalnych prezentacji zawsze osobna część zostaje poświęcona możliwościom fotograficznym danego modelu. Jednak wiele osób z wielkim zniecierpliwieniem czeka na pierwsze, niezależnie przeprowadzone testy. Najczęściej wnikliwe sprawdzenie aparatów zostaje przeprowadzone przez ekipę DxO Mark, która ostatnio zajęła się Samsungiem Galaxy Note 8.

Najlepsze zdjęcia? Samsung Galaxy Note 8

Telefonów używamy już bardzo często do robienia zdjęć. Mamy je zawsze przy sobie, łatwo się je obsługuje, więc stanowią idealny sprzęt do robienia szybko fotografii. Tym lepiej, jeżeli oferują wysoką jakość. Samsung Galaxy Note 8 w kategorii zdjęć uzyskał rekordowy wynik 100 punktów. Jestem ciekaw, jakie wyniki będą osiągały urządzenie następnej generacji.

Produkt Koreańczyków został pochwalony za radzenie sobie w każdych warunkach oświetleniowych oraz najlepszy zoom, jaki możemy obecnie znaleźć w smartfonach. Jak na razie, Note 8 pozostaje najlepszym telefonem pod względem wykonywanych fotografii i jedynie Google Pixel 2 ma szansę mu dorównać.

Nie wszystko idealnie

Niższy wynik Samsung uzyskał w kategorii wideo. W tym przypadku przegrał z modelami takimi jak Google Pixel, iPhone 8 Plus czy HTC U11, mimo że wciąż świetnie się sprawdzi do filmowania. Pochwalono szybko działający autofokus, odpowiednio ustawianą ekspozycję, a także nieźle sprawdzającą się optyczną stabilizację obrazu.

Być może niewielki wpływ na wynik telefonu miałaby aktualizacja, wprowadzająca tryb nagrywania w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Osobiście się dziwię, że Samsung nie dodał tej opcji już przy premierze. Szkoda, że producent wcześniej o tym nie pomyślał, zanim Apple wypuściło na rynki iPhone’y nowej generacji.

Ważny wynik?

Z jednej strony DxO Mark jest jedynym portalem, który tworzy szczegółowe testy aparatów w smartfonach i skupia się w ich przypadku jedynie na tym elemencie. Z drugiej wciąż są to wyniki, które nie zawsze będą miały przełożenie na rzeczywistość. Moim zdaniem te rezultaty trochę są jak benchmarki. Wspaniale, kiedy mamy rekordzistę, jednak spokojnie wytrzymamy i poradzimy sobie bez takiego wyróżnienia naszego telefonu.

Czy jego następca sprawdza się równie dobrze? Galaxy Note 9 zaprezentowany - poznaj specyfikację i zobacz pierwsze wrażenia.

źródło: DxO Mark

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu