Poradnik

Jak sprawdzić baterię w iPhone? Poradnik

Kamil Świtalski
0

iPhone i sprawdzanie stanu (tj. kondycji) baterii urządzenia? To proste!

Kilkanaście miesięcy temu świat dowiedział się o tym, że Apple spowalnia swoje urządzenia gdy stan baterii się pogorszy. Powodem takiej decyzji była, jak twierdzą, oferowanie użytkownikom jak najdłuższego działania urządzeń na jednym ładowaniu. Kiedy wszystko wyszło na jaw, o sprawie zrobiło się głośno, pojawiły się pozwy zbiorowe, a Apple pod naciskiem użytkowników stworzyło możliwość sprawdzenia stanu baterii na iPhone. Dzięki temu użytkownicy nie tylko mogą łatwo sprawdzić stan baterii w swoim urządzeniu, ale także samodzielnie zadecydować czy przy gorszym stanie akumulatora chcą korzystać z urządzenia dłużej (poświęcając jego wydajność), czy krócej (ale wykorzystując pełną moc która w nim drzemie).

iPhone: jak sprawdzić stan (kondycję) baterii?

Aby sprawdzić stan baterii w iPhone, przechodzimy do sekcji Ustawienia, a tam szukamy zakładki Bateria. I to właśnie w tym dziale czekają na nas wszystkie informacje na temat naszego akumulatora — to również sekcja, w ramach której możemy aktywować tryb niskiego zużycia energii, podejrzeć poziom ostatniego ładowania, a także to co nas interesuje najbardziej: kondycję baterii. Między wykresami, listą najbardziej prądożernych aplikacji w ostatnim czasie itd. — widnieje odnośnik do kategorii Kondycja baterii. I to właśnie tam możemy podejrzeć maksymalną pojemność (u mnie, po dwóch latach użytkowania, wynosi ona 87%), a także to, czy smartfon jest gotowy na szczytowy pobór mocy. W tej zakładce również możemy zoptymalizować ładowanie (włączając odpowiednią opcję), dzięki czemu spowolnione zostanie starzenie się baterii iPhone'a, na podstawie naszego dotychczasowego zużycia

Opcja bardzo łatwa do odnalezienia — i warto o niej pamiętać, zwłaszcza, gdy kondycja naszej baterii zacznie spadać i urządzenie nie będzie działać tak dobrze, jak powinno.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: