Seriale

W 2018 pojawiło się kilka naprawdę dobrych seriali kryminalnych. Podpowiadamy, co obejrzeć

Paweł Winiarski
W 2018 pojawiło się kilka naprawdę dobrych seriali kryminalnych. Podpowiadamy, co obejrzeć
7

Trudno dziś znaleźć nowe, typowo kryminalne seriale - twórcy nie chcą powtarzać znanych schematów, dlatego łączą gatunki. A do kryminału dobrze pasuje thriller czy dramat, ubarwiający obraz. Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych naszym zdaniem kryminalnych seriali, które pojawiły się w 2018 roku.

Oto najlepsze seriale kryminalne 2018

Ślepnąc od świateł

Zaczynamy od polskiej wizualnej perełki, która pod względem oprawy deklasuje niejedną zagraniczną produkcję. Ślepnąc od świateł to stworzony przez HBO Polska serial na motywach bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka z 2014 roku. Grany przez debiutującego na ekranie Kamila Nożyńskiego (polski raper znany pod pseudonimem Saful) Kuba Nitecki to skryty, tajemniczy diler narkotyków zaopatrujący przede wszystkim warszawskie gwiazdy i majętnych amatorów “dobrej zabawy”. Nie działa jednak sam, jest elementem prężnie działającej gangsterskiej machiny. Serial opowiada o kilku dniach jego życia, które w krótkim czasie staje na głowie. Poza oprawą wizualną, na szczególną uwagę zasługuje kapitalna gra Jana Frycza.

Rojst

Również bardzo ładnie i profesjonalnie zrealizowany polski serial w rezżyserii Jana Holoubka, tym razem jednak wyprodukowany przez Showmax.

Showmax znika z Polski!

Prawdziwy wehikuł czasu cofający widza do Polski Ludowej połowy lat 80. ubiegłego wieku - pokazujący przede wszystkim jej ciemne, mroczne wręcz strony. Odwiedzimy fikcyjne miasto w zachodniej części kraju, w którym nie sposób być anonimowym - jest podejrzanie działająca milicja, prostytutki, jest zabójstwo, które stara się rozwikłać młody i ambitny dziennikarz lokalnej gazety. Rojst, podobnie jak Ślepnąc od świateł, bryluje na tle miałkiej, nijakiej, przeciętnie zrealizowanej serialowej papki znanej z polskich stacji telewizyjnych. I chociażby dlatego warto dać mu szansę.

Oto nasz top 5 seriali na Showmax!

Ostre przedmioty

Opowieść o dziennikarce, Camille Preaker, która robi w swoim rodzinnym mieście reportaż o dwóch zaginionych tam dziewczynach. Niestety sprawa nabiera tragicznego biegu, bowiem jedna z nich zostaje znaleziona martwa. Dziennikarka łączy siły z detektywem i razem starają się rozwikłać tę tajemniczą sprawę. Niestety, jak to w przypadku takich powrotów w rodzinne strony bywa, odzywają się demony z młodości. Camille straciła tam kiedyś siostrę i nie potrafi zapomnieć o tym traumatycznym przeżyciu. Ostre przedmioty to emitowany na HBO oraz HBO Polska mini-serial wyprodukowany przez Blumhouse Television oraz Entertainment One.

Oto nasz top 5 seriali na HBO Go!

Ozark

Jeszcze przed premierą Ozark został okrzyknięty nowym Breaking Bad, jednak zapoznanie się z tym serialem weryfikuje tę śmiałą tezę. To opowieść o Martinie Byrde, którego biuro finansowe od lat pierze brudne pieniądze meksykańskiego kartelu narkotykowego. Niestety dla Marty’ego, szef grupy przestępczej dowiaduje się, że był okradany i z jego pieniędzy zostało podprowadzone aż 8 milionów dolarów. W ramach “pokuty” Martin, wraz z rodziną, zostaje wysłany do Osage Beach na wyżynie Ozark i musi w przeciągu pięciu lat wyprać aż 500 milionów dolarów. Do tego jeszcze problemy z miejscową ludnością, która nie chce zaakceptować nowych sąsiadów. To zdecydowanie top seriali kryminalnych, który w 2018 dostał 2. sezon.

Oto nasz top 5 seriali Netflix!

Bodyguard

To serial, który możecie obejrzeć na platformie Netflix. Bohaterem jest David Buddy, który wcześniej stacjonował w Afganistanie. Niestety jak wielu weteranów wojennych cierpi na stres pourazowy, który nie jest mile widziany w wojsku - dlatego też informacja nie trafia do zwierzchników. David zostaje ochroniarzem pani minister, ale nie będzie to łatwe zadanie. Juili Montague robi wszystko by wygrać z terroryzmem, a jak możecie się domyślić, takie działania nie są na rękę...terrorystom. Bodyguard to brytyjski serial, który mieszkańcy Wysp mogą też oglądać na kanale BBC One.

Skandal w angielskim stylu

BBC tworzy dobre seriale, czego dowodem jest Skandal w angielskim stylu. Jeremy Thorpe (grany prze Hugh Granta) jest liderem Partii Liberalnej i najmłodszym od stu lat przywódcą brytyjskiej partii politycznej. Skrywa on jednak tajemnicę, jest homoseksualistą - co zamierza zdradzić jego były kochanek. Serial opowiada o latach 60. ubiegłego wieku czyli czasie, kiedy homoseksualizm dopiero przestał być uważany za przestępstwo. Bohater nie ma więc innego wyjścia niż uciszenie byłego przyjaciela. Topowi brytyjscy aktorzy, bardzo ciekawie poprowadzona opowieść. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym miniserialem, który podobno oparty jest na faktach, a odsłania bardzo mroczne sekrety establishmentu.

A Wy oglądaliście w tym roku jakieś dobre seriale kryminalne? Napiszcie w komentarzach.

Zobaczcie też nasz top 5 najlepszych nieznanych serialowych perełek na Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu