Telekomy

Rekordzista przesłał w ubiegłym roku światłowodem Orange 165 TB danych

Grzegorz Ułan
Rekordzista przesłał w ubiegłym roku światłowodem Orange 165 TB danych
33

Orange pochwalił się dziś na blogu danymi odnośnie swojej sieci, a ściślej mówiąc obciążeniem jej, jakie generują klienci Orange. Zarówno w przypadku internetu stacjonarnego, jak i mobilnego.

Zaczęli od flagowego aktualnie produktu, czyli światłowodu, w zasięgu którego jest już 2,47 mln mieszkań, domów i firm w Polsce. Co ciekawe udało im się osiągnąć plan, którym dzielili się w połowie 2016 roku.

Z tego, na koniec roku udało się podłączyć do światłowodu 200 tysięcznego klienta. Z ciekawych danych odnośnie podłączonych klientów zdradzili, że rekordzista przesłał w ciągu roku 165 TB danych, to 16 razy więcej danych niż Teleskop Hubble’a przesyła na Ziemię w ciągu roku.

A jak to wygląda w sieci mobilnej? Najpierw zobaczmy stan posiadania, na koniec roku dysponują już liczbą 10 tysięcy stacji z 4G LTE, w tym prawie 4 tysiące z agregacją pasm (na koniec 2016 było ich 450, więc niezły progres).

Co do transferu danych w sieci mobilnej, to podwaja się rok do roku, a transfer w sieci 4G LTE przekroczył już prawie trzykrotnie transfer w sieci 3G i 2G, a klienci Orange przesłali przez nią w ubiegłym roku łącznie ponad 450 PB danych.

Na koniec Orange nawiązuje do rozmów, które już w 25% wykonywane są w standardzie HD Voice. Najczęściej rozmowy przeprowadzane są poprzez 3G. Na drugim miejscu jest 2G, a na końcu VoLTE, które notuje systematyczne wzrosty.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu