Telekomy

Wybieramy najlepszą ofertę na kartę na nadajnikach Orange, Play, Plus i T-Mobile

Grzegorz Ułan
Wybieramy najlepszą ofertę na kartę na nadajnikach Orange, Play, Plus i T-Mobile
82

Wybranie jednej, najlepszej oferty u naszych operatorów jest o tyle trudne, iż wybór ten w głównej mierze bazuje na dobrym zasięgu danego operatora w naszej lokalizacji, a z tym bywa różnie u każdego. Tak więc dziś będzie nietypowe zestawienie, wybiorę najlepsze oferty na kartę, z podziałem na oferty działające na nadajnikach poszczególnych operatorów infrastrukturalnych.

Wybiorę najlepszą ofertę spośród ofert tylko na kartę, czyli pomijam tu wszelkie oferty abonamentów, czy to długoterminowe czy krótko, na przykład z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Pod rozwagę wziąłem tutaj również oferty subskrypcyjne, takie jak Orange Flex, Play Next czy Chill On z tego względu, że noszą ze sobą chyba wszystkie zalety ofert na kartę, a anulowanie subskrypcji to tylko jedno kliknięcie, w odróżnieniu od wypowiedzenia umowy, nawet tej z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Najlepsza oferta na kartę na nadajnikach Orange

W przypadku Orange miałem problem natury takiej, czy wybrać subiektywnie czy obiektywnie, gdyż sam się zastanawiam nad przejściem do Orange Flex, ale z różnych względów, między innymi po to, by połączyć ofertę głosową z internetem mobilnym w domu, a nie każdy tego potrzebuje. Ostatecznie wybór padł więc na Orange Free na kartę.

Nie ma lepszej oferty na kartę na nadajnikach Orange. Nawet w ich submarce Nju mobile, która przebija ich ofertę abonamentową o lata świetlne, w ofercie na kartę lepiej jest w samym Orange.

Mamy tu bonus za lojalność w postaci większej paczki danych. Na start, dla nowych klientów dostępne jest 15 GB, w przypadku cyklicznego doładowania oraz dla klientów ze stażem od roku do 3 lat 17 GB i powyżej 3 lat 20 GB. Co więcej z każdym miesiącem pakiet ten zwiększa się o 1 GB, więc z czasem można uzbierać pokaźną paczkę danych w miesiącu, bo te kumulują się.

Pakiet zawiera nielimitowane rozmowy do wszystkich i nielimitowane wiadomości SMS. Koszt? 25,00 zł miesięcznie.

Najlepsza oferta na kartę na nadajnikach Play

Jeśli chodzi o Play, to rozpatrywałem trzy oferty - Virgin Mobile na kartę - #GIGADAJE za 25,00 zł miesięcznie z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS oraz z 15 GB transferu danych. Drugą była subskrypcja CHILL ON w Mobile Vikings, gdzie za 25,00 zł dochodzą nam nielimitowane MMS-y i 20 GB transferu danych. Trzecia oferta, którą brałem pod uwagę to oferta na kartę Play SOLO L za 30,00 zł z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS oraz z 15 GB transferu, ale tylko z uwagi na pakiet roamingu w UE - 100 minut/50 SMS-ów/500 MB, co jest rzadkością w ofertach na kartę.

Ostatecznie mój wybór padł na Virgin Mobile z wagi na bonus za staż, dzięki któremu limit transferu danych zwiększa się już po pół roku do 20 GB, czyli tyle co w subskrypcji Chill ON, po roku do 25 GB, a po dwóch latach do 30 GB.

Najlepsza oferta na kartę na nadajnikach Plus

Przeglądając oferty dostępne na nadajnikach Plusa, uwagę moją zwróciła oferta plus na kartę w Plusie, w której do tej pory za 25,00 zł miesięcznie dostępne były nielimitowane rozmowy i nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 10 GB transferu danych. Teraz natomiast widać na ich stronie, że transfer ten podwoił się do 20 GB, co byłoby już ciekawą opcją. Jednak jak dopytałem w Plusie, to jest tylko jednorazowa akcja, 20 GB dostaniecie raz w przypadku, gdy doładujecie konto kwotą 25,00 zł do 30 września 2019 r.

Tak więc najlepszą oferta na kartę, działającą na nadajnikach Plusa według mnie będzie nowa oferta a2mobile z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich, nielimitowanymi wiadomościami SMS/MMS oraz z transferem danych do wyboru - 10GB, 20 GB lub 30 GB za 19,90 zł, 24,90 zł i 29,90 zł.

Najlepsza oferta na kartę na nadajnikach T-Mobile

W przypadku T-Mobile można było rozpatrywać tylko ofertę na kartę główną tego operatora lub świadczoną pod marką Heyah i tuBiedronka. Najlepszą opcją wydaje się jednak oferta na kartę dostępna bezpośrednio w T-Mobile.

Oczywiście z uwagi na wliczony w cenę pakiet Supernet Video, dzięki któremu transfer do serwisów typu Netflix czy YouTube nie pomniejsza podstawowego pakietu danych, a ten wynosi 10 GB. Do tego dochodzą nielimitowane rozmowy i nielimitowane wiadomości SMS/MMS za 30,00 zł miesięcznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu