Konsole

Oto najlepsze memy dotyczące Xbox Series X

Paweł Winiarski
Oto najlepsze memy dotyczące Xbox Series X
8

Zgodnie z oczekiwaniami i tradycją, zaraz po prezentacji nowego Xbox Series X w sieci zaczęły się pojawiać mniej lub bardziej zabawne memy kpiące z jego wyglądu. Oczyszczacz powietrza? Porównania nie są tak oczywiste.

Xbox Series X zaprezentowany

Xbox Series X to następca Xboksa One (oraz Xboksa One X), czyli nowa konsola, która niedługo będzie rywalizować na rynku z PlayStation 5. Sprzęt znany był dotychczas pod kodową nazwą Project Scarlett (czy jak wolicie Xbox Scarlett) i ma trafić na rynek jesienią 2020 roku. Co ma w środku? Wszystko, co dotychczas ujawniono opisał w swoim tekście Kamil:

Przeczytaj też: Wszystko o Xbox Series X

Wygląd Xbox Series X jest...ciekawy, ale jednocześnie kontrowersyjny. Na tyle dyskusyjny, że w sieci szybko pojawiły się memy. Wybrałem dla Was te najlepsze, choć oczywiście traktujcie je z przymrużeniem oka. Tak jak i pewnie traktowali je ich twórcy, bo trudno doszukiwać się tu złośliwości czy hate'u. Gotowi? Usiądźcie i jedziemy.

Najlepsze memy Xbox Series X

Na pierwszy ogień klasyk, czyli...nie, nie oczyszczacz powietrza, na punkcie których jakiś czas temu oszaleli Polacy, ale lodówka. Mówiąc szczerze, chciałbym żeby moja tak fajnie wyglądała.

Niepodrabialny, jedyny w swoim rodzaju Kowal z Fakes Forge też szybko zrobił swoją przeróbkę, która migiem obiegła twitterowy światek. Phil Spencer jako John Matrix z mojego ukochanego Commando? Świetny obrazek, tylko chwila...co się stało z wyrzutnią rakiet?

2020: An Xbox Odyssey też niczego sobie.

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/ea5lkv/2020_an_xbox_odyssey/

Szybkie nawiązanie do innego, mocno "memicznego" produktu czyli gry Death Stranding Hideo Kojimy.

Czy Xbox pasuje jako jeden z budynków w dużej metropolii usianej wieżowcami? Jak najbardziej tak.

Błyskawiczny "paint job" na pudle od PC też ciekawy.

Piotrek Gmerek z HDTV Polska też dołożył swoje 3 grosze.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2902269183136845&set=a.377617528935369&type=3&theater

Podzielcie się proszę w komentarzach swoimi znaleziskami memów o Xboksie Series X.

Czy wygląd konsoli faktycznie jest tak ważny?

Od lat wychodzę z założenia, że najważniejsze w konsolach są gry. Nie podzespoły, nie wygląd - a właśnie gry. No bo co mi ze ślicznego sprzętu z niesamowicie wydajnymi częściami jeśli uruchamiane na nim produkcje będą słabe i nieciekawe? W przypadku wojen konsol wciąż kluczowe znaczenie mają produkcje na wyłączność - szczególnie na PlayStation, bo w gry z Xboksa można już śmiało grac na PC z Windowsem 10.

W wyglądzie najistotniejszym elementem wydaje się ergonomia konstrukcji, choć może lepszym określeniem byłoby "zaprojektowanie sprzętu tak, by się nie przegrzewał". Dodam jeszcze do tego kulturę pracy - bo co z tego, że PlayStation 4 wygląda fajnie kiedy przy bardziej wymagającej grze zachowuje się helikopter (w dodatku w ogniu?). Microsoft nauczony smutnymi doświadczeniami z Xboksami 360, projektuje już swoje konsola tak, aby na pewno nic w środku się nie przegrzało. I Xbox Series X wygląda właśnie na dość dobrze wentylowany sprzęt - jak będzie w praktyce? Przekonamy się kilka miesięcy po premierze. Liczę na przynajmniej tak dobrą kulturę pracy jak w Xboksie One.

Wygląd oczywiście jest ważny, ale nie wierzę, że ktoś powie w sklepie "Poproszę Xboksa, bo jest ładniejszy". Konsole muszą jednak dobrze wyglądać, bo to sprzęt stawiany nie pod biurkiem, a na (lub w) szafce pod telewizorem. To element wystroju wnętrza i nie może prezentować się źle. Xbox Series X wygląda moim zdaniem dobrze, nawet bardzo dobrze. Jest skromny, przez swój prosty projekt elegancki. Ale...no właśnie, czy da się go wstawić do szafki pod telewizorem, czy będzie musiał stać obok niej? Wiele pytań, na które odpowiedzi poznamy w przyszłym roku.

A jak Wam podoba się wygląd nowego Xboksa Series X? O nazwę nie pytam, bo takiego poplątania z pomieszaniem się nie spodziewałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu