Gry

Pamiętaj, bądź sobą - chyba, że możesz być Batmanem. Oto najlepsze gry z Nietoperzem

Paweł Winiarski
Pamiętaj, bądź sobą - chyba, że możesz być Batmanem. Oto najlepsze gry z Nietoperzem
2

Batman to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komiksowych bohaterów. A choć ci nie mają na ogół szczęścia do gier, to Nietoperzowi się udało i dostał kilka naprawdę udanych produkcji.

Najlepsze gry z Batmanem

Batman: Arkham Asylum

W mojej opinii Batman: Arkham Asylum jest drugą najlepszą grą o Batmanie, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. Ta wydana w 2009 roku produkcja nie ma swoje przełożenia na żaden konkretny film ani komiks o popularnym bohaterze, nie przeszkadza jej to jednak czerpać pełnymi garściami z dorobku Nietoperza. W czasie swojej premiery wgniatała w fotel pod każdym względem pokazując jednocześnie, że Rocksteady zrobiło najlepszą w historii grę o superbohaterze (jakimkolwiek). Nazwa wiele mówi o tym gdzie będzie dziać się akcja - zamknięci w ponurym Arkham będziemy musieli zmierzyć się z oprychami z unwiersum DC, korzystając nie tylko z pięści, ale również detektywistycznych umiejętności zamaskowanego bohatera.

Batman: Arkham City

Dwa lata później Batman: Arkham Asylum doczekał się kontynuacji, tym razem jednak przenoszącej akcję na ulice miasta Gotham, przy zachowaniu klimatu pierwszej części. Niesamowite, ale i ponure miejscówki, sporo walki, ale i detektywistycznych zagadek, ale również ciekawa opowieść. Batman będzie musiał się tym razem zmierzyć z gangami oprychów, które opanowały część metropolii.

Zobacz też: Najlepsze gry 2019 roku. Na jakie produkcje warto czekać?

Injustice: Gods Among Us

Nie jest to samodzielna gra o Batmanie, ale bijatyka osadzona w uniwersum bohaterów DC. O jakości tej produkcji niech świadczy nazwa studia, które zajęło się jej produkcją - to NetherRealm, czyli ekipa odpowiedzialna za wydane w 2011 roku, kapitalne Mortal Kombat. Choć teoretycznie Batman to tylko jeden z zestawu bohaterów, gra ma również (a może przede wszystkim) świetny tryb fabularny, w którym Nietoperz jest jednym z głównych bohaterów. I choćby dla niej warto w ten tytuł zagrać. A potem po prostu wybierać Batmana w starciach z innymi postaciami, był on tam jednym z moich ulubionych wojowników.

LEGO Batman: The Videogame

Tym razem zdecydowanie luźniej, w dodatku LEGO Batman: The Videogame to produkcja, w którą śmiało mogą pograć dzieciaki. Traveller's Tales to mistrzowie w growych klockach LEGO i ta produkcja nie jest wyjątkiem. W klockowym Gotham zapanował chaos, a co zrobić kiedy w Gotham dzieje się źle? Oczywiście wezwać Batmana. LEGO Batman: The Videogame to mnóstwo akcji, humoru, fajnych zagadek i elementów zręcznościowych. Jeśli nie chcecie podchodzić do tematu jednego z dwóch najpopularniejszych herosów DC na poważnie, ten tytuł będzie idealny.

Zobacz też: Jakie są najlepsze gry dla dzieci?

Batman Returns

Prawdziwy klasyk z ery starych konsol. Produkcja pojawiła się na NES-a, SNES'a, Segę Genesis, Segę Mega-CD, Master System, ale również na Amigę i MS-DOS-a. To bazująca na filmie Batman Returns klasyczna, chodzona bijatyka, która chociażby w wersji na SNES-a mocno przypominała serię Final Fight. Wiecie, idziemy od lewej do prawej i pierzemy każdego oprycha, który wpadnie nam w ręce. Miałem kilka lat temu okazję powrócić do tej produkcji z 1993 roku i powiem Wam, że emocje podczas zabawy były takie same jak za dawnych czasów.

Batman: Arkham Knight

Arkham Knight nie miał łatwego życia, chodzi o ogromne problemy gry w wersji na PC - była po prostu niegrywalna. Tymczasem konsolowa odsłona działała rewelacyjnie i wciągnęła mnie bez pamięci - na tyle mocno, że odłożyłem Wiedźmina 3 by zaliczyć opowieść o Nietoperzu. Nie jest to najpopularniejsza opinia, bo wiele osób wybrałoby Arkham Asylum, ale dla mnie Arkham Knight to najlepsza gra o Batmanie, której udało się przebić nawet pierwszą odsłonę, przy okazji przykryć kiepskie Arkham Origins, które poprzedziło tę produkcję. Polecam zwrócić szczególną uwagę na wątek Jokera, a i przy okazji pojeździć Batmobilem, bo to fajna odskocznia od klasycznej dla serii rozgrywki.

Oczywiście nie są to wszystkie dobre gry o Nietoperzu. Nieźle bawiłem się w krótkim, ale fajnym Batman: Arkham VR i jeśli macie gogle do PlayStation 4 albo PC, polecam ten tytuł sprawdzić. Fajne było też wydane na Nintendo DS i Wii mocno kreskówkowe Batman: The Brave and the Bold - The Videogame. Jeśli Waszym zdaniem przegapiłem jakąś dobrą grę o Nietoperzu, poniżej znajdziecie sekcję komentarzy, do której serdecznie zapraszam.

I pamiętajcie, by zawsze być sobą. No chyba, że możecie być Batmanem. Wtedy zawsze bądźcie Batmanem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu