Gry

Takiego rewelacyjnego startu nie spodziewał się chyba nikt. W Apex Legends zagrało już 25 milionów osób!

PW
Paweł Winiarski
12

Electronic Arts całkowicie zajęte promocją nadchodzącego Anthem zupełnie pominęło przedpremierową promocję swojej gry battle royale - Apex Legends. Trochę jakby o niej zapomnieli lub totalnie ją zignorowali. Tymczasem produkcja studia Respawn cały czas zaskakuje i ustanawia kolejne rewelacyjne wyniki.

25 milionów graczy Apex Legends

Podobno battle royale się już skończyło, tort został pokrojony i nikt nie jest w stanie tego zmienić. Cóż, tak mówiono - wskazując, że szanse może mieć jedynie Battlefield. Tymczasem Respawn pokazało swoje battle royale w uniwersum Titanfall, ale bez mechów i...ludzie zaczęli ściągać tę darmową produkcję na potęgę, spędzając przy niej długie godziny. Kompletnie się temu nie dziwię, sam gram ostatnio tylko w Apex Legends, przy czym nadmienię, że najlepiej bawię się nie na PC gdzie zaczynałem swoją przygodę z grą, ale na PlayStation 4. Sterowanie na padzie zrobiono rewelacyjnie, a i nikt nie skacze tu tak dużo jak na komputerze.

Vince Zampella, szef studia Respawn pochwalił się właśnie na Twitterze 25 milionami graczy w Apex Legends.

Oczywiście chodzi o 25 milionów osób, które zagrały, a nie aktywnych graczy - co nie zmienia faktu, że wynik jest rewelacyjny biorąc pod uwagę to, że gra pojawiła się na rynku 4 lutego, czyli kilka dni temu. Ogromną popularnością Apex Legends cieszy się również na streamach, choć tu akurat czuję, że wydawca włożył w ten kanał promocji niemałe pieniądze. Z drugiej strony gra jest świetna, więc to swoje też na pewno zrobiło. Widziałem, że nawet oglądany przeze mnie często Doctor Disrespect ochoczo bawi się w Apex Legends, a takie akcje mocno pomagają w promocji gry, która praktycznie nie istnieje w oficjalnych kanałach reklamowych.

Jestem bardzo ciekawy jak potoczą się finansowe losy Apex Legends, w marcu ma pojawić się bowiem płatna przepustka do pierwszego sezonu, niedługo też dostaniemy nowe postacie i podobno (na razie to tylko plotki) dwa dodatkowe tryby gry.

A Wy gracie w Apex Legends? Jeśli tak, to na jakiej platformie - PC, PS4, czy może Xbox One?

Zachęcam też mocno do zapoznania się z przygotowanym przez Artura świetnym poradnikiem do gry:

Jak grać w APEX Legends?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu