Felietony

Najlepsze gry na iOS — marzec 2017

Kamil Świtalski
Najlepsze gry na iOS — marzec 2017
1

Wybieramy najlepsze gry na iOS, a więc na smartfony iPhone i tablety iPad. Co warto zainstalować? W co grać w trakcie świąt?

Tekst pierwotnie pojawił się na AntyApps.pl, gdzie testujemy najlepsze aplikacje mobilne na Androida, iOS i Windows.

Card Thief

Gry karciane tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych, wielokrotnie mają do zaoferowania więcej niż ich papierowe odpowiedniki. Są mechanizmy, które nie sprawdziły by się w prawdziwym świecie ze względu na ograniczenia w liczeniu punktów czy oznaczanie pewnych sytuacji w grze. Nadmiar matematyki i dziesiątki znaczników albo notatek na kartkach papieru, po prostu zepsułoby zabawę, która świetnie odnajduje się na ekranie smartfonów i tabletów. Wydaje mi się, że jedną z takich gier jest Card Thief. Mamy tu do czynienia ze świetną, jednoosobową grą logiczną w której karty są kluczowym elementem rozgrywki.

Przejdź do wpisu.

Co to za logo?

Nie jest to pierwsza zabawa ze zgadywaniem logotypów w roli głównej. Jeżeli całą bogatą konkurencję macie już za sobą, to koniecznie dajcie szansę najświeższej produkcji od rodzimego twórcy, która w marcu podbijała serca graczy. Podział na kategorie, cały zestaw trybów zabawy i ogromna ilość wyzwań sprawiają, że piekielnie trudno się od tej produkcji oderwać!

Przejdź do wpisu.

Cosmic Express

Jeżeli lubicie dobre gry logiczne to raczej nie trzeba was za długo namawiać do tego, abyście dali szansę hitom takim jak… Cosmic Express. Nieprzekombinowanym, idealnie wyważonym z prostymi w założeniu zagadkami. Bo takie są właśnie łamigłówki, którymi kilka dni temu uraczyła nas ekipa z Draknek Limited. Ta ma na swoim koncie już kilka solidnych produkcji — i widać tu doświadczenie oraz dbanie o szczegóły. A to właśnie tygryski lubią najbardziej.

Przejdź do wpisu.

Erin: The Last Aos Sí

Runnerów na smartfonach i tabletach widzieliśmy już wiele. Tym razem w pikselarcie zaklęto niebanalną, turową, zabawę, która pcha lubiany gatunek w zupełnie nowym kierunku.

Przejdź do wpisu.

Float

Float to idealny przykład gry skrojonej na smartfona. Proste sterowanie, nieskomplikowana oprawa, sporo wyzwań i... masa satysfakcji. Gra zabijająca spokojem i skradająca serce już od wejścia!

Przejdź do wpisu.

Kingdom: New Lands

Kingdom: New Lands to jedna z tych produkcji, która najpierw rozkochała w sobie graczy na PC, później konsolowców, a ostatecznie dotarła także na te mniejsze, dotykowe, ekrany. Jest to jedna z produkcji, które określiłbym mianem, eee, nietypowych. Takich, które nie prowadzą nas za rączkę od pierwszych chwil — i poza drobnymi poradami, musimy w nich dojść do wszystkiego sami. Automatycznie wiąże się to z tym, że nie jest to gra dla wszystkich. Wymaga uwagi i chęci nauki na własnych błędach. Bo tych będziemy popełniać dużo — przynajmniej na początku. Jednak kiedy uda nam się ruszyć dalej, satysfakcja gwarantowana.

Przejdź do wpisu.

MUL.MASH.TAB.BA.GAL.GAL

Dziwny tytuł. Tajemnicze grafiki promocyjne. I fantastyczna zabawa, będąca luźną interpretacją na temat PONGa. Tym razem z dwiema paletkami i znacznie większym pakietem wyzwań.

Przejdź do wpisu.

Mushroom 11

Jedna z najbardziej nietypowych gier platformowych, które dostaliśmy w ostatnich latach. Produkcja która zgarnęła po drodze cały zestaw nagród -- nie bez powodu. "Dziwny" bohater, sterowanie do którego trzeba przywyknąć, tajemniczy świat i sporo przemyślanych wyzwań sprawiają, ze od gry piekielnie trudno się oderwać.

Przejdź do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu