Gry

Wybieramy najlepsze gry dla dzieci. W co spokojnie może grać Twoja pociecha?

Paweł Winiarski
Wybieramy najlepsze gry dla dzieci. W co spokojnie może grać Twoja pociecha?
8

Macie w domu dzieci i nie wiecie jaką grę im włączyć? Podpowiadamy, wybierając najlepsze naszym zdaniem gry dla młodszego odbiorcy.

Antyweba czyta wielu rodziców, którzy niekoniecznie interesują się elektroniczną rozrywką. A to niestety istotna przeszkoda w dobraniu odpowiedniej dla nich gry, szczególnie kiedy leżą one w kręgu zainteresowań pociechy. Pisaliśmy już o podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować wybierając grę dla dziecka, wspominaliśmy o tym, że niezwykle popularne wśród młodzieży Grand Theft Auto V nie jest grą dla dzieci. Dziś mam dla Was kilka propozycji gier, które śmiało możecie kupić swoim pociechom, a w niektóre z nich zagrać wspólnie. Ale nawet jeśli jakaś produkcja nie oferuje rozgrywki wieloosobowej, warto grać we dwóch/we dwoje nawet na jednym padzie - gwarantuję Wam, że frajda jest z tego niesamowita.

Oto najlepsze gry dla dzieci

Super Mario Odyssey

Kapitalna gra dla dzieciaków, choć ma jeden minus - dostępna jest wyłącznie na konsoli Nintendo Switch i nie ma żadnych szans by pojawiła się na pozostałych sprzętach do grania. Sympatyczna, przepiękna, pozbawiona brutalności platformówka, w której Mario - czyli najpopularniejszy bohater świata gier - znów rusza na pomoc pięknej księżniczce Peach. Tona humoru, ale przede wszystkim świetnie zrealizowanych sekwencji zręcznościowych i duży, kolorowy otwarty świat. Jeśli miałbym wybrać jedną grę dla dziecka, byłoby to właśnie Super Mario Odyssey.

Seria gier LEGO

LEGO obecne jest w świecie gier od wielu lat i praktycznie zawsze bazuje na popularnych seriach znanych z ekranów kinowych, książek i komiksów. Oznacza to, że w zależności od upodobań i preferencji, prawie każde dziecko znajdzie coś dla siebie bazując na tym, jakie uniwersum bawi go najbardziej. Bo same gry są do siebie dość podobne - teoretycznie co jakiś czas wprowadzane są nowości, jednak to cały czas miłe dla oka zręcznościówki, w któych trzeba też wykazać się sprytem by rozwiązać proste zagadki logiczne.

Zobacz też: Jaka przenośna konsola do gier dla dzieci jest warta zakupu?

Ratchet & Clank

Odświeżona, czy raczej odnowiona wersja kolorowej, trójwymiarowej platformówki z konsoli PlayStation 4 to doskonały przykład na to, jak powinno robić się tego typu gry zarówno dla starszych, jak i młodszych odbiorców. Dzięki pięknej oprawie graficznej produkcja ta zabierze nas na śliczne, kolorowe planety, a fajnie opowiedziana historia przytrzyma przy telewizorze na długie godziny. Warto też obejrzeć film animowany Ratchet & Clank - nawet jeśli to zrobicie i poznacie całą opowieść, nie stracicie przyjemności z grania, bo to wyśmienita produkcja.

Rayman Legends

Jedna z najlepszych, najładniejszych i najsłodszych platformówek ostatnich lat. Choć Rayman ma już sporo na karku i bawi kolejne pokolenie graczy, to jego nowe odsłony wydają się jeszcze bardziej przystępne, choć często nie należą do najłatwiejszych. Po wybudzeniu się ze stuletniego snu tytułowy bohater musi uratować kolorową krainę z koszmarów. Rayman wespół z przyjaciómi odwiedzi przeróżne miejsca by pozbyć się zagrożenia.

Skylanders

Seria Skylanders doczekała się kilku gier, łączy je jednak jedna podstawowa kwestia - do zabawy potrzebne są fizyczne figurki, które znajdziecie w podstawowym zestawie, możecie je też później dokupić by rozbudować produkcję - coś jak płatne DLC. Niezależnie od tytułu, producenci zawsze dostarczają fajnie opowiedzianą historię w ciekawym świecie i przede wszystkim dobrą trójwymiarową platformówkę, w którą przyjemnie się gra. Trudno jednak traktować fizyczne zabawki jak dodatek, są one bowiem dla zabawy kluczowe. Musimy je postawić na specjalnym podłączonym do sprzętu do grania portalu, który teleportuje je do wirutalnego świata gry. Minus? Dzieciaki wyczyszczą Wam portfel widząc w sklepie nowe figurki. Ale może warto zacząć je zbierać? Jeśli szukacie podobnej gry z figurkami, zainteresujcie się Disney Infinity - koncepcja i system działania są podobne, jednak pojawiają się tu bohaterowie ze światów firmy Disney i jest ich naprawdę sporo.

Tearaway

Trzecioosobowa gra platformowa, w której główny bohater jest...z papieru, porusza się też po papierowym świecie. Pierwsze odsłona gry pojawiła się na konsoli PlayStation Vita i wykorzystywała jej dodatkowe funkcje, takie jak tylny panel dotykowy. Z związku z ciepłym przyjęciem zdecydowano się stworzyć również t earaway Unfolded, czyli odświeżoną wersję gry, która trafiła na konsolę PlayStation 4. Jeśli więc nie mieliście przenośnego urządzenia Sony, to doskonała okazja by zanurzyć się w tym pięknym, magicznym, papierowym świecie skrywającym wiele tajemnic i fajnych bohaterów. Pozwólcie to zrobić dzieciakom, ani Wy, ani one tego nie pożałują.

Minecraft

Minecraft pojawił się chyba na każdym urządzeniu do grania i za każdym razem oferował ten sam schemat zabawy. Zbudowany z kanciastych klocków świat, który nie jest wcale zapełniony sympatycznymi bohaterami, a sama gra nie opowiada żadnej wciągającej historii. Twórcy oddali jednak w ręce graczy fantastyczne narzędzie tworzenia, gdzie to my - czy raczej nasze dzieciaki - będą projektantami otaczającego je świata. Warto też wspomnieć o edukacyjnej wersji Minecrafta, którą sam miałem okazję sprawdzić - to świetny sposób, by zachęcić dzieciaki do nauki programowania. Będą je traktować jako zabawę, przyswajając podstawowe zasady budowania kodu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu