Poradnik

Najlepsze gadżety dla uczniów i studentów na nowy rok

Kamil Świtalski
1

Współczesne technologie to rzecz bez której większość z nas nie potrafi się obejść na co dzień. Nie ważne czy mowa wakacjach, podróży autobusem czy... powrocie do szkoły i na uczelnię! Jeżeli zastanawiacie się co dorzucić do koszyków poza zestawem podręczników i zeszytów — oto kilka naszych propozycji!

Elektroniczny notatnik - wygodne notatki dla wszystkich

Jeżeli jesteście typami ludzi regularnie bazgrających to i owo na marginesach, albo robiącymi szybkie notatki na "tu i teraz" — to współczesna wersja znikopisów może okazać się dla was prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To rozwiązanie które nie tylko pozwoli nie marnować dodatkowego papieru na co dzień, ale także będzie lżejszą alternatywą dla noszonych ze sobą tradycyjnych notatników. Oferta takich urządzeń powiększa się z każdym kwartałem — to sprzęt raczej tani i na pierwszy rzut oka przywodzący tablet. W praktyce to po prostu ulepszony znikopis — jego magia tkwi w prostocie!

Etui podróżne

Podróżne brzmi prawie jak wakacyjne. Ale prawda jest taka, że jeżeli regularnie przemierzacie trasę z zestawem elektroniki i akcesoriów — to nawet lokalnie taki gadżet okazuje się być na wagę złota. Zamiast poszukiwać przejściówek, kabli i ładowarek na dnie plecaka i w kolejnej małej kieszonce torby czy plecaka — wszystko macie na widoku w niewielkiej saszetce. Ot, jak na przykład ta dedykowana elektronice, o której wspominałem kilka tygodni temu. Niewielki wydatek, wielka wygoda!

Plecak, bez którego nie będziecie wychodzić z domu

Wielu z was prawdopodobnie nie rusza się z domu bez torby czy plecaka — a to z komputerem, a to z aparatem fotograficznym, a to z tabletem. Oferta producentów takich akcesoriów jest niezwykle bogata — i nierzadko też trzeba zapłacić naprawdę okrągłą sumkę za markowy produkt z tej kategorii. Jeżeli regularnie zabieracie ze sobą komputer czy sprzęt fotograficzny — nie warto specjalnie oszczędzać. Z odpowiednimi akcesoriami będzie nie tylko wygodniej, ale też znacznie bezpieczniej!

Słuchawki z redukcją szumów

Słuchawki — rzecz bez której większość z nas nie wyobraża już sobie wyjścia z domu. Przewodowe, bezprzewodowe, każdy ma swoich faworytów — ale w przypadku nauki najważniejszym wydaje mi się aspekt redukcji szumów. To właśnie one pozwalają na całkowite odcięcie się od świata, a dzięki temu — łatwiej się skoncentrować. Jeżeli więc macie problem ze skupieniem w bibliotekach, podczas egzaminów czy po prostu podczas nauki, kiedy za oknem słychać ciągłe rozmowy i krzyki — warto wyposażyć się w model, który pozwoli oszczędzić wam problemów i dodatkowych przygód.

Power bank skrojony do waszych potrzeb

Jako generacja uzależniona od wszelkiej maści elektronicznych gadżetów, coraz trudniej obyć nam się bez prądu. Niestety — akumulatory w wielu urządzeniach pozostawiają sporo do życzenia, dlatego zawsze warto mieć przy sobie power-bank, który pozwoli naładować telefon, słuchawki, tablet, czytnik książek czy konsolę. Na rynku dostępnych jest od groma modeli power banków. Różnią się nie tylko pojemnością, ale także wejściami, wyjściami i opcjami ładowania. Jeżeli na co dzień korzystacie z indukcyjnego ładowania słuchawek czy smartfona — może warto rozważyć dopłatę do odrobinę droższego modelu, który pozwoli wam korzystać z tej opcji także w drodze? Potrzebujecie niewielkiego akcesorium na krótkie wyjścia, czy jednak potężniejszego modelu, o którego ładowaniu nie będziecie musieli na co dzień pamiętać? Zanim dotrzecie do wyboru modelu, zastanówcie się nad tym, czego wam właściwie potrzeba — a dopiero wtedy wybierzcie się na zakupy!

Wpis jest częścią cyklu "Powrót do szkoły 2019", w ramach którego doradzamy, polecamy i rekomendujemy produkty, rozwiązania, usługi i aplikacje, które sprawią, że wrzesień będzie o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy. Partnerem cyklu jest firma Intel, producent wydajnych procesorów do laptopów i nie tylko.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Back to School 2019