Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Poradnik

Aplikacje które musicie zainstalować przed nowym rokiem szkolnym i akademickim

Kamil Świtalski
17

Nowy rok szkolny i akademicki za pasem, czas zatem nie tylko mentalnie przygotować się na nowy zestaw wyzwań, ale też zadbać o to, by w naszych smartfonach i tabletach nie zabrakło oprogramowania, które pozwoli nam bez problemu podjąć nowe wyzwania. Prawdą jest, że w ostatnich latach coraz rzadziej sięgamy po nowe programy -- bo i po co zmieniać to, co działa i jesteśmy zadowoleni? Bo warto. Często świeższe alternatywy pozwalają na wygodniejszy dostęp do interesujących nas funkcji.

Fiszki do wygodnych powtórek materiału i efektywnej nauki

To kategoria aplikacji, obok której nie potrafię przejść obojętnie -- i sam regularnie sprawdzam nowości, które pojawiają się w tej kategorii. I mimo że rozmaitych -- to bardziej, to mniej, rozbudowanych aplikacji w tym temacie nie brakuje, od lat moim faworytem pozostaje fantastyczne Studyblue. Rzecz, którą prawdopodobnie już doskonale znacie, bo regularnie gości w rankingach AntyApps, ale na tym jeszcze nie koniec. Szukając rozbudowanych platform do nauki z fiszek, warto mieć jeszcze na uwadze tytuły takie jak:

Notatki, z którymi nie zginiecie w gąszczu informacji

No przecież, że nie ma szans na wygodne korzystanie ze smartfona bez notatek. Domyślne aplikacje (w zależności od systemu: Keep lub Notatki.app) to fajne rozwiązania, ale niektórzy... po prostu chcą czegoś więcej. I jeżeli macie dość drogiego i irytującego swoimi obostrzeniami Evernote, to dajcie szansę:

Listy zadań - dobra organizacja to podstawa

Listy zadań cieszą się niesłabnącą popularnością. I z jednej strony -- można je łatwo wykonać w wielu aplikacjach służących do tworzenia notatek. Ale nie bez powodu doczekaliśmy się całego pakietu fantastycznych narzędzi, które powstały wyłącznie z myślą o listach zadań. I jeżeli chcielibyście bardziej dopracowanych i rozbudowanych narzędzi, które pozwolą Wam śledzić wszystkie obowiązki, to aplikacje, które powinny Wam przypaść do gustu:

Podręczny skaner, czyli zapomnij o ksero

W moich studenckich czasach smartfony dopiero raczkowały — o takich wygodach jak wygodny skan notatek kolegów i koleżanek mogłem zatem co najwyżej pomarzyć. Ale obecnie co jeden program, to lepszy — jest w czym wybierać! Algorytmy aplikacji zdjęcia zamienią w czytelne skany, które w łatwy sposób można później wyeksportować w formie dokumentów nadających się do wydruku. Jeżeli poszukujecie najlepszych aplikacji które wspomogą Was w takich zadaniach, to koniecznie przyjrzyjcie się bliżej:

Photomath - doskonała aplikacja, która pomoże z matematycznymi zagwozdkami

Jeżeli matematyka nie jest Twoją najmocniejszą stroną, to prawdopodobnie przerobiłeś już dziesiątki rozmaitych aplikacji, które miałyby pomóc ci w codziennych walkach z cyframi, działaniami i wykresami. Każda ma swoje mocniejsze i słabsze strony, ale jeżeli miałbym wskazać tę jedyną którą polecam zainstalować -- to zdecydowanie byłoby to PhotoMath (dostępne na urządzenia z Androidem oraz iOS na pokładzie). Idealna w swojej prostocie, działająca na odręcznych zapiskach, doskonale poradzi sobie w łatwiejszymi i bardziej skomplikowanymi zadaniami... ale jednak na poziomie szkolnym, a nie akademickim.

Udemy - fantastyczna platforma edukacyjna

Udemy to jedna z najpopularniejszych platform z materiałami dydaktycznymi na... każdy temat. Jeżeli szukaliście kiedyś informacji na temat kursów online z każdej kategorii, to prawdopodobnie spotkaliście się już z Udemy. Regularne promocje, ogromna pula tematów i bardzo fajnie przygotowane aplikacje, które z każdym rokiem mogą cieszyć się coraz lepszym dopieszczeniem. Jeżeli chcielibyście w wolnym czasie poszerzyć wasze kompetencje, zgłębić wiedzę z najrozmaitszych dziedzin, to rzecz, obok której nie możecie przejść obojętnie

Wpis jest częścią cyklu "Powrót do szkoły 2019", w ramach którego doradzamy, polecamy i rekomendujemy produkty, rozwiązania, usługi i aplikacje, które sprawią, że wrzesień będzie o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy. Partnerem cyklu jest firma Intel, producent wydajnych procesorów do laptopów i nie tylko.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Back to School 2019