6

Stephen King poleca, czyli znane i te nieodkryte perełki z Netfliksa

mindhunter stephen king
Rekomendacje filmowe i serialowe od bliskich to oczywistość. Czasami warto jednak spojrzeć na to, co oglądają znani i lubiani, szczególnie jeśli sami ich bardzo cenimy.

Od pewnego czasu część z nas ma więcej czasu. W wolnych chwilach decydujemy się na oglądanie filmów i seriali, do których jakoś tak wcześniej nie mogliśmy się zabrać. W sieci aż roi się od rozmaitych list pełnych poleceń. Od zawsze była ich cała masa, ale w związku z epidemią, wciąż pojawiają się nowe. I dobrze! Odnajdywanie tego, co nam umknęło, jest dużo prostsze. Sama niedawno zaczęłam przeglądać tego typu listy. Portal Dread Central postanowił zebrać rekomendacje prosto od mistrza grozy – Stephna Kinga. Przejrzeli jego wpisy na Twitterze z ostatnich lat, tworząc listę tego, co pisarz uznał za najlepsze na Netfliksie. Bardzo lubię jego twórczość i jestem ciekawa tego, co go interesuje w wolnym czasie oraz inspiruje. Jeżeli w was również King wzbudza sympatię, śmiało rzućcie okiem na jego rekomendacje.

Głupie, głupsze i najśmieszniejsze komedie nie tylko na Prima Aprilis

Black Summer

King poleca serial wszystkim, którym wydaje się, że o zombie wiedzą już wszystko i tego rodzaju potwory nie mają już szansy ich przestraszyć. Mroczny świat ogarnięty apokalipsą zombie i kilkoro nieznajomych, którzy wspólnie rozpoczynają walkę o przetrwanie. Totalna klasyka, prawda? Serial zdobył niezłe oceny krytyków i bardzo mieszane opinie widzów. Nie był jednak hitem oglądalności i wszelkie opinie są po prostu dość nieliczne. Ale skoro King poleca, to musi to coś w sobie mieć, prawda?

Kaliber

Przyjaciele wybierają się na polowanie do pewnej odosobnionej wioski na terenie Szkocji. Jeden z nich przez przypadek zabija dziecko. To pociąga za sobą falę zdarzeń, których nikt z nich się nie spodziewał i raczej wolał nie widzieć na własne oczy. Stephen King porównuje atmosferę panującą w filmie do klimatu, który wypracowywał Hitchcock, mieszając to wraz z tym, co mogliśmy odczuwać oglądając Kult z 1973 roku. O ile sam opis fabuły filmu nie zdobył mojego serca, tak zachęta Kinga zdecydowanie mnie zainteresowała.

CAM

Kolejna produkcja, w której zakochali się krytycy i King, a widzowie mają co do niej bardzo mieszane odczucia. Film opowiada historie Alice, która prowadzi transmisje na żywo za pomocą kamerek internetowych. Ma obsesję na punkcie popularności. W pewnym momencie, gdy dziewczyna nie może się zalogować na swoje konto, odkrywa, że ma… replikę. Kinga w tej produkcji zachwycił przede wszystkim rola Madelina Brewer, którą możecie kojarzyć m.in. z Opowieści podręcznej czy Orange is The New Black.

Dracula

Kolejna wersja klasycznej historii. Losy Drakuli prezentowane są od czasów jego młodości w Europie Wschodniej aż do momentu starcia z potomkami Van Helsinga i dalszej przyszłości. Uwaga, tylko dla fanów krwistych opowieści!

Fauda

Krótkie odcinki, ciekawa historia i spojrzenie na izraelską sztukę filmową. W taki sposób serial rekomenduje King. Fauda opowiada o izraelskim agencie, który powraca do czynnej służby, aby dopaść palestyńskiego bojownika, który teoretycznie nie powinien już żyć. Chaotyczne i dramatyczne polowanie przyciągnęło widzów na tyle, że obecnie na Netfliksie znajdują się trzy sezony serialu.

Hotel Beau Séjou

Główna bohaterka, Kato, zostaje uwięziona na progu światów. Bada sprawę własnej, tajemniczej śmierci w pozornie bardzo spokojnym miasteczku. Oczywiście okazuje się, że oplata je cała sieć mrocznych sekretów.

Mindhunter

Oczywiście na liście nie mogło zabraknąć też bardzo popularnych pozycji. Mindhunter to serial kryminalny opowiadający o agentach FBI wyznaczonych do przesłuchania sadzonych w więzieniu seryjnych morderców. To ma pomóc im w zamknięciu jeszcze nierozwiązanych spraw. Zachęcam do przejrzenia recenzji Konrada, jeśli wciąż nie jesteście przekonani.

Dom z papieru

King poleca ten serial wszystkim, którzy lubią opowieści o wielkich napadach. To kolejna z produkcji, o których słyszał już raczej każdy, kto ma Netfliksa. Specyficzny, hiszpański serial o wielkich napadach na mennice i bank potrafi bardzo wciągnąć, ale też mocno zdenerwować. Dajcie mu jednak szansę, może, tak jak Kingowi, przypadnie wam do gustu to świetne guilty pleasure.

The Stranger

Serial opowiada o pozornie zwykłym i przykładnym obywatelu, Adamie Price. Adam musi jednak rozpocząć niebezpieczną misję, wplątując się w sieć tajemnic, aby ujawnić prawdę o jego najbliższych. Krótka, ale dosadna rekomendacja Króla Grozy jest świetną zachętą. Czasami po prostu nie trzeba dodatkowych słów, aby kogoś przekonać, prawda?