W styczniu wzięliśmy na tapet wiele ciekawych aplikacji na Androida, które nie tylko pomagają w codziennych obowiązkach, ale też dostarczają rozry...
W styczniu wzięliśmy na tapet wiele ciekawych aplikacji na Androida, które nie tylko pomagają w codziennych obowiązkach, ale też dostarczają rozrywki. Sprawdźcie, czy któreś z nich przydadzą Wam się w tym roku.
Radi0 357
Miniony rok przyniósł nam tak wiele przedziwnych sytuacji, że w natłoku zdarzeń mogliście zapomnieć już o spektakularnym upadku Radiowej Trójki. Wiele osób darzyło rozgłośnię czymś na kształt kultu, który rozpadł się na drobne kawałki pod wpływem politycznych gier i nieprzemyślanych działań. Jak wynika z najnowszego badania Radio Track, Program III Polskiego Radia pod koniec ubiegłego roku osiągnął rekordowo niskie wyniki. W okresie wrzesień-listopad Trójka mogła „pochwalić się” słuchalnością na poziomie… 2,6 procent. Znacznie lepiej radzą sobie byli dziennikarze rozgłośni, którzy stworzyli dwie konkurencyjne stacje: Radio 357 oraz Radio Nowy Świat. Pierwsza z wymienionych oficjalnie zadebiutowała dziś w eterze. A razem z nią – aplikacja mobilna.
MeowTalk
Twórcy aplikacji twierdzą, że każdy kot potrafi posługiwać się charakterystycznym zestawem miauknięć, które można przetłumaczyć na określone komunikaty związane z ich potrzebami lub samopoczuciem. Pierwsze próby komunikacji z moim zwierzakiem zaowocowały informacjami o tym, że jest szczęśliwy, coś go boli i właśnie poluje. Były to trzy miauknięcia nagrane jedno po drugim podczas zabawy i głaskania kota. Muszę przyznać, że o ile pierwszy komunikat faktycznie mógł mieć coś wspólnego z prawdą, dwa kolejne nieco mnie rozczarowały.
Mind Leak
Twórcy aplikacji wyszli z założenia, że podczas niekończącego się scrollowania Facebooka lub Instagrama cały czas robimy głupie miny. Gdy używamy któreś z aplikacji z byt długo, na ekranie pojawi się mała ramka przedstawiająca w czasie rzeczywistym widok z przedniej kamery smartfona. Ma to nas na tyle zawstydzić, żebyśmy zrezygnowali z dalszego nadużywania mediów społecznościowych. Czy to faktycznie zadziała? Na pewno wszystko zależy od tego, jak bardzo narcystyczną osobowość posiadacie i jak mocno przejmujecie się takimi rzeczami jak dziwny wyraz własnej twarzy.
Co-Star
Jeśli kiedykolwiek szukaliście w Google Play lub App Store aplikacji oferującej horoskopy, najprawdopodobniej nie raz natknęliście się na bezwartościowe produkcje przepełnione reklamami. Ezoteryka i astrologia wciąż działa na ludzi jak magnes, dlatego podobne tytuły cieszą się dużą popularnością i deweloperzy mogą na nich łatwo zarobić. Wśród mało przydatnych platform oferujących horoskopy na poziomie tych z kolorowych czasopism są jednak takie, które bazują na nieco bardziej rzetelnych informacjach o położeniu planet ich wpływie na nasze życie. Jeśli interesujecie się astrologią i wierzycie w oddziaływanie ciał niebieskich np. na nasze usposobienie, aplikacja Co-Star powinna Wam się spodobać.
YouPic
Jeśli zajmujesz się fotografią i szukasz przestrzeni w której możesz dzielić się z innymi swoimi zdjęciami, w dzisiejszych czasach masz trudny orzech do zgryzienia. Oczywiste rozwiązania to Facebook lub Instagram. Problem polega na tym, że regulaminy tych platform mogą nie odpowiadać Ci pod kątem ochrony praw autorskich. Oddzielną kwestią jest kompresja. A jeśli zajmujesz się aktami, najprawdopodobniej w ogóle nie będziesz mógł ich opublikować. Możesz też pomyśleć o własnej stronie internetowej lub… skorzystać z konkurencyjnych darmowych serwisów stworzonych specjalnie z myślą o fotografach. Jedną z platform, które umożliwiają stworzenie portfolio jest YouPic oferujący własną aplikację mobilną.
Mój BIK
Słyszeliście kiedyś o Biurze Informacji Kredytowej? To inicjatywa Związku Banków Polskich i prywatnych banków, której zadaniem jest gromadzenie, integrowanie i udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej osób korzystających z usług banków, SKOK-ów oraz pozabankowych firm pożyczkowych. BIK posiada informacje dotyczące aż 25 milionów polaków! Krótko mówiąc – to największa baza informacji o kredytach i pożyczkach w Polsce. W ramach rozszerzania wachlarzu usług firma udostępniła właśnie własną aplikację mobilną. Mój BIK ma zapewniać szybki i wygodny dostęp do kompleksowej informacji na temat naszych finansów z poziomu smartfona.
Vika
2 pierwsze tygodnie stycznia mamy już za sobą, a razem z nimi większość niezrealizowanych postanowień noworocznych. Jeśli jeszcze raz chcecie spróbować zawalczyć o swoje zdrowie, dziś mam dla Was polską aplikację Vika, która ma pomóc w budowaniu nawyków przedłużających dobrą kondycję psychofizyczną. Jakiś czas temu pisaliśmy o jej debiucie w Google Play i App Store. W końcu przyszła pora na to, aby sprawdzić, jak Vika prezentuje się w praktyce.
FRITZ! Smart Home
Niemiecka firma AVM znana jest głównie ze swoich routerów, kart sieciowych i wzmacniaczy WiFi sprzedawanych pod marką FRITZ!. Od jakiegoś czasu w jej portfolio znajdują się inne urządzenia dla inteligentnych domów. W zarządzaniu nimi pomoże nowa aplikacja, która właśnie trafiła do Google Play i App Store.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu