Antyapps

Co-Star -- Astrologia dla początkujących i zaawansowanych

Antyapps
Co-Star -- Astrologia dla początkujących i zaawansowanych
0

Jeśli kiedykolwiek szukaliście w Google Play lub App Store aplikacji oferującej horoskopy, najprawdopodobniej nie raz natknęliście się na bezwartościowe produkcje przepełnione reklamami. Ezoteryka i astrologia wciąż działa na ludzi jak magnes, dlatego podobne tytuły cieszą się dużą popularnością i...

Jeśli kiedykolwiek szukaliście w Google Play lub App Store aplikacji oferującej horoskopy, najprawdopodobniej nie raz natknęliście się na bezwartościowe produkcje przepełnione reklamami. Ezoteryka i astrologia wciąż działa na ludzi jak magnes, dlatego podobne tytuły cieszą się dużą popularnością i deweloperzy mogą na nich łatwo zarobić. Wśród mało przydatnych platform oferujących horoskopy na poziomie tych z kolorowych czasopism są jednak takie, które bazują na nieco bardziej rzetelnych informacjach o położeniu planet ich wpływie na nasze życie. Jeśli interesujecie się astrologią i wierzycie w oddziaływanie ciał niebieskich np. na nasze usposobienie, aplikacja Co-Star powinna Wam się spodobać.

Jakiś czas temu natknąłem się na bardzo długi artykuł w serwisie The Verge, dotyczący amerykańskiego startupu, który stworzył aplikację poświęconą astrologii. Nie chodzi tu o horoskopy z kolorowych czasopism, ale wiedzę dotyczącą układu planet w dniu urodzin. Osoby zajmujące się astrologią wierzą, że to właśnie one determinują pewne cechy naszego charakteru lub sprawiają, że przyciągamy określone osoby lub zdarzenia. Co-Star to platforma, która może być dobrym sposobem na rozpoczęcie procesu pogłębiania takiej wiedzy. A jeśli nie wierzycie w horoskopy, codzienna analiza informacji serwowanych przez aplikację wciąż może przynieść nieoczywiste pomysły i przemyślenia.

Co-Star to aplikacja, która już samym swoim wyglądem wyróżnia się z tłumu. Minimalizm, czarno-biała oprawa i czcionki, których spodziewalibyśmy się prędzej w papierowych książkach to znaki rozpoznawcze serwisu społecznościowego dla osób zainteresowanych astrologią. Tak, oprócz tego, że codziennie dowiemy się stąd więcej na temat tego, „co mówią o nas gwiazdy”, będziemy również mogli śledzić profile znajomych.

Na podstawie daty urodzenia aplikacja sporządzi dla nas charakterystykę układu solarnego. „Słońce w koziorożcu”, czy „księżyc w wodniku” to sformułowania charakterystyczne dla tego typu horoskopów. Oprócz ogólnych informacji dotyczących tego jak „widzą nas gwiazdy”, które będziemy mogli skonfrontować z własnymi wyobrażeniami na swój temat, Co-Star zaserwuje nam codzienne horoskopy ze wskazówkami dotyczącymi tego, co danego dnia warto zrobić, a czego unikać. Tak jak pisałem wcześniej, nawet jeśli w to nie wierzycie, przy pracy kreatywnej lub szukaniu pomysłów na siebie, podobne treści mogą okazać się zaskakująco inspirujące. Ciekawym dodatkiem jest też możliwość sporządzania notatek do samego/samej siebie („chaos mode”). Aplikacja zapisze coś takiego i wyświetli nam w wybranym przez siebie momencie.

Co-Star pobierzemy z Google Play i App Store całkowicie za darmo. Aplikacja oferuje jednak treści premium, które wykupimy korzystając z mikropłatności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu