Antyapps

Teacher Simulator -- Wciel się w rolę nauczyciela!

Antyapps
Teacher Simulator -- Wciel się w rolę nauczyciela!
0

Jeszcze kilka lat temu, pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy na hasło „symulator” to realistyczna gra w której sterujemy samolotem. W 2014 roku na rynku pojawił się jednak Goat Simulatur i już nic nie było takie samo. Świat gier oszalał na punkcie dziwnych gier. Doczekaliśmy się sym...

Jeszcze kilka lat temu, pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy na hasło „symulator” to realistyczna gra w której sterujemy samolotem. W 2014 roku na rynku pojawił się jednak Goat Simulatur i już nic nie było takie samo. Świat gier oszalał na punkcie dziwnych gier. Doczekaliśmy się symulatorów: kamienia, trawy, komara, spotkania przy herbatce i robota sprzątającego. Większość tych gier ukazywała się na komputerach PC. Dziś trafiłem na niecodzienny symulator dostępny w Google Play i App Store. W Teacher Simulator będziemy mogli wykonać czynności charakterystyczne dla… nauczycieli.

Po tym jak zaakceptujemy zgody marketingowe i regulamin, naszym oczom ukazują się dwie postaci - nauczyciel i nauczycielka. Wyglądają dość sterotypowo, a naszym zadaniem jest wybór jednego z bohaterów. To właśnie jego lub jej losami przyjdzie nam pokierować w grze Teacher Simulator.

Muszę przyznać, że pierwsze zadania, które postawiła przede mną gra szczerze mnie rozbawiły. Prozaiczne czynności wykonywane przez nauczycieli, przeniesione do świata wirtualnego, mają w sobie coś komicznego. Na ekranie widzimy klasę z poziomu biurka znajdującego się przy tablicy. Wszystko prezentuje się tak, jakbyśmy obserwowali uczniów z poziomu oczu nauczyciela. Zadajemy pytanie, a następnie w powietrzu pojawia się las rąk. Naszym zadaniem jest wybranie dziecka, które ma udzielić odpowiedzi. Później musimy też zweryfikować, czy była ona poprawna. Klasa reaguje śmiechem na nieprawidłowe odpowiedzi, a w przypadku tych dobrych - klaszcze. Kolejne zadania, które na nas czekają to poprawianie klasówek lub zmazywanie tablicy.

W górnej części ekranu widzimy pasek na którym odliczany jest czas do dzwonka. Po lekcji na ekranie pojawia się informacja o tym, ile zarobiliśmy. Gdyby za jedną godzinę zajęć nauczyciele otrzymywali takie kwoty jak w Teacher Simulator nasz system edukacji mógłby wyglądać zupełnie inaczej…

Teacher Simulator nie jest może produkcją szczególnie ambitną, ale możliwość wcielenia się w rolę nauczyciela jest na tyle kuszące, że wiele osób z pewnością chętnie zainstaluje ten tytuł na pokładzie swojego smartfona. Na pewno będziecie się dobrze bawić (choćby miało to trwać tylko 10 minut).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu