Telekomy

Najlepsza oferta głosowa z domowym internetem mobilnym (minimum 200 GB) w zasięgu sieci Play

Grzegorz Ułan
4

To już drugi wpis z naszego cyklu zestawień ofert głosowych w połączeniu z ofertą na internet mobilny u jednego operatora. Zaczęliśmy od zasięgu sieci Plus, teraz czas na oferty dostępne w zasięgu sieci Play.

Dla porządku przypomnę tylko kryteria, jakimi kierujemy się przy wyborze konkretnych ofert:

  • dla ofert głosowych: nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS i minimum 30 GB transferu danych
  • dla ofert na internet mobilny: limit transferu na poziomie minimum 200 GB w miesiącu

W zasięgu sieci Plus znalazłem cztery najlepsze w mojej ocenie zestawy usług u czterech operatorów, z ilu skorzystamy w zasięgu sieci Play?

Najlepsza oferta na abonament głosowy i internet mobilny w Play

Zaczynamy oczywiście od głównego operatora Play. Jako abonament głosowy sprawdziłem plan - Oferta M za 60 zł miesięcznie (miesiąc gratis) - nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS, telewizja przez internet oraz 60 GB transferu danych.

Do internetu mobilnego dobrałem plan za 50 zł miesięcznie (10 zł taniej dla posiadaczy abonamentu głosowego) z limitem transferu danych na poziomie 200 GB w miesiącu. Razem za ten zestaw zapłacilibyśmy więc 110 zł miesięcznie.

Taki zestaw wychodzi jednak drogo, zwłaszcza w porównaniu z abonamentem głosowych Homebox za 90 zł, który zawiera większy transfer w smartfonie - 150 GB i od razu dodatkową kartę SIM do routera WiFi z limitem 200 GB.

Najlepsza oferta na abonament głosowy i internet mobilny w Virgin Mobile

Drugi zestaw składający się oferty głosowej i na internet mobilny w zasięgu sieci Play znalazłem w ofercie Virgin Mobile.

Oferta głosowa kosztuje tu 29 zł miesięcznie i zawiera pełen no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 30 GB transferu w miesiącu.

Sprawdź też: Jak doładować konto Play

Klienci, którzy wykupują tu dodatkowo internet mobilny zapłacą za niego 5 zł mniej - 45 zł miesięcznie za limit 220 GB transferu danych w miesiącu. Razem za cały zestaw zapłacimy tu więc 74 zł, czyli 16 zł mniej niż w Play.

Najlepsza oferta na abonament głosowy i internet mobilny w Mobile Vikings

Ostatni zestaw zgodny z naszymi kryteriami znajdziemy w ofercie Mobile Vikings. Co ważne tutaj, to oferta na kartę zarówno w opcji głosowej, jak i internetu mobilnego, tak więc skorzystamy z niej bez zobowiązania w odróżnieniu od oferty Play i Virgin Mobile.

W smartfonie skorzystamy tu z pełnego no limit na rozmowy i wiadomości oraz transferu danych 30 GB, a w routerze WiFi z limitu 250 GB transferu danych w miesiącu. Cały zestaw kosztuje 95 zł miesięcznie, a więc najdrożej w tym zestawieniu.

Najlepsza oferta na abonament głosowy i internet mobilny w zasięgu sieci Play

Usługi\Operator Virgin Mobile Play Homebox Mobile Vikings
rozmowy komórkowe nielimitowane nielimitowane nielimitowane
rozmowy stacjonarne nielimitowane nielimitowane nielimitowane
wiadomości SMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane
wiadomości MMS nielimitowane nielimitowane nielimitowane
transfer danych w smartfonie 30 GB 150 GB 30 GB
dostęp do 5G nie tak nie
transfer danych w routerze WiFi 220 GB 200 GB 250 GB
dostęp do 5G nie tak nie
Koszt miesięczny 74,00 zł 90,00 zł 95,00 zł

Tak więc najlepszą pod względem ceny opcją będzie oferta Virgin Mobile, a pod względem zawartości oferta Play. Jeśli nie chcecie się wiązać umową na dwa lata, pozostaje nieco droższa oferta Mobile Vikings.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu