Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Telekomy

Jak doładować konto Play? Najpopularniejsze metody

GU
Grzegorz Ułan
11

Kontynuujemy nasz cykl poradników dla osób, które nigdy nie korzystały jeszcze z oferty na kartę, by przybliżyć im podstawową obsługę takiej oferty, a więc w szczególności jak doładować konto. Zaczynaliśmy od ofert na kartę Orange, teraz czas na operatora Play.

Od wielu lat odsetek klientów naszych operatorów, którzy wybierają abonamenty i oferty na kartę utrzymuje się na takim samy poziomie - 70% osób wybiera oferty na abonament, 30% oferty na kartę. Anomalia w tym stosunku miała miejsce w latach 2016 - 2017, ale to był czas wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej, która wprowadzała obowiązek rejestracji kart SIM w prepaidzie, w rezultacie z rynku wyparowało prawie 10 mln „martwych” kart SIM.

Przed ofertami na kartę wzbraniają się te osoby, które odstrasza konieczność doładowywania co miesiąc konta, by móc z nich korzystać. W rzeczywistości nie jest to tak uciążliwe jakby się mogło wydawać. Większość operatorów udostępnia cykliczne oferty, a mnogość prostych metod doładowywania konta sprawia, że z czasem można się przestawić z wygody abonamentu i przyzwyczaić do nowej opcji korzystania z usług komórkowych bez zobowiązania.

Jak doładować konto Play na kartę bez wychodzenia z domu?

Doładowanie konta w ofercie na kartę w Play możemy zrealizować bez wychodzenia z domu na stronie doladowania.play.pl. Do wyboru mamy tu cztery zdefiniowane już nominały 10 zł, 25 zł, 50 zł i 100 zł lub możemy wprowadzić ręcznie inną kwotę doładowania.

W przypadku, gdy wybraliśmy ofertę na kartę na przykład dla dziecka, a sami korzystamy z oferty na abonament w Play, możemy doładować konto dziecka z naszego abonamentu, a kwota doładowania powiększy nasz rachunek na koniec miesiąca.

Wystarczy w tym celu wpisać kod na klawiaturze naszego telefonu *111*15*1#, zatwierdzić słuchawką oraz podać numer telefonu dziecka i kwotę doładowania w wysokości od 10 zł do 100 zł (dowolna kwota zaokrąglona do złotówki).

Doładowanie konta Play poprzez aplikację

Równie wygodną metodą na doładowanie konta jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Play 24, dostępnej na smartfony a Androidem w Google Play i iOS w App Store.

Po uruchomieniu aplikacji i założeniu konta, wystarczy z ekranu głównego aplikacji wybrać opcję - Doładuj. Jeśli mamy kilka numerów na koncie, wskazujemy ten właściwy, podajemy kwotę doładowania i zatwierdzamy płatnością - przelew bankowy, płatność kartą lub BLIKIEM.

Podobnie w tej samej aplikacji możemy doładować konto innej osobie, na przykład wspomniana wcześniej opcja oferty na kartę dla dziecka. W takim przypadku wybieramy z menu opcję - Usługi, dalej tak samo kwotę doładowania i numer telefonu dziecka.

Innym sposobem na doładowanie konta w Play w ofercie na kartę będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej swojego banku. Tutaj niezależnie od banku procedura jest zbliżona do aplikacji Play24 - wybieramy z menu usług doładowanie telefonu, wskazujemy źródłowy rachunek bankowy do zasilenia, numer doładowywanego numeru i kwotę.

Tradycyjne metody doładowania konta Play

Są też dwa inne sposoby na doładowanie konta w Play, nieco archaiczne i wymagające więcej zaangażowania i czasu na realizację. Pierwszy to doładowanie konta kartę zdrapką, którą możemy kupić w różnych sklepach czy kioskach. Karty te sprzedawane są z kwotą doładowania 5 zł, 10 zł, 30 zł i 50 zł.

Aby zasilić nią dane konto w ofercie na kartę w Play, trzeba wybrać na klawiaturze telefonu kod *100*(dalej 14-cyfrowy kod doładowujący z karty zdrapki) i zatwierdzić - #.

Drugi sposób do doładowanie w terminalu płatniczym w salonach Play lub w różnych sklepach czy punktach sprzedaży. Możemy w tym celu kupić kod doładowujący u sprzedawcy, który zostanie nam wydrukowany z paragonem o nominałach 5 zł, 10 zł, 30 zł, 40 zł, 50 zł, 60 zł lub 100 zł.

Jest też opcja, by tę czynność wykonał za nas sprzedawca, któremu musimy podać nasz numer telefonu wraz z kwotą doładowania. Po wprowadzeniu tych danych do systemu przez sprzedawcę i ich weryfikacji płacimy przy kasie wybraną kwotę doładowania.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: