Android

Najlepsza gra wyścigowa na iOS... już dostępna na Androida

Paweł Grzegorz Iwaniuk
14

Choć nie jestem jakimś, specjalnym miłośnikiem motoryzacji, to bardzo lubię samochodowe gry wideo. Myślę, że w segmencie mobilnych wyścigówek, dostępnych na różne przenośne konsole i smartphone'y, mogę określić się mianem weterana, bowiem pamiętam jeszcze takie tytuły jak V-Rally na GameBoya Advance...

Choć nie jestem jakimś, specjalnym miłośnikiem motoryzacji, to bardzo lubię samochodowe gry wideo. Myślę, że w segmencie mobilnych wyścigówek, dostępnych na różne przenośne konsole i smartphone'y, mogę określić się mianem weterana, bowiem pamiętam jeszcze takie tytuły jak V-Rally na GameBoya Advance oraz Sony Ericssona P900. Najmilej wspominam jednak Asphalt Urban GT oraz Colin McRae Rally 2005 dla Nokii N-Gage. To jednak zamierzchłe czasy i temat na zupełnie inny wpis. Dzisiaj mamy zupełnie inne, mobilne wyścigówki. Jedną z nich jest Real Racing. Druga część tej gry trafiła właśnie na Androida.

Poniżej zobaczyć możecie wideo promocyjne gry.

Przyznaję, że jestem trochę zaskoczony tą premierą. Myślałem bowiem, że Real Racing traktować należy jako iOS exclusive. Byłem raczej pewien, że studio Firemint ma jakąś, mniej lub bardziej nieformalną umowę z Apple, podobnie do tej która niewątpliwie reguluje współpracę ze studiem Chair Entertainment (twórcy Infinity Blade).

Możliwe jednak, że długa nieobecność Real Racing na Androidzie, nie była spowodowana umowami na wyłączność, a zwykłymi problemami z przygotowaniem gry, na tą, konkretną platformę, która szczególnie ze względu na swoją różnorodność, bywa kłopotliwa dla deweloperów.

Komentarze osób, które zainstalowały już testową wersję Real Racing 2, w swoich telefonach, wskazują że gra bywa niekompatybilna z wieloma modelami. Jednym z nich jest Galaxy Nexus, który jak na ironię jest smartphonem deweloperskim. Gra wymaga więc jeszcze trochę poprawek, które dotrą do użytkowników w formie aktualizacji.

Najważniejsze wydaje się jednak, że Android zyskał kolejną, tym razem świetną grę wyścigową.

Real Racing 2 na Androida, znaleźć możecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu