Moje przemyślenia

Nowy Dropbox na Androida w końcu zachwyca

Grzegorz Ułan
Nowy Dropbox na Androida w końcu zachwyca
8

Po sobotnim artykule na Antyweb wiemy już, że to jedna z najbardziej ulubionych przez Was i niezbędnych zarazem aplikacji, również na smartphone. Po wydaniu nowej wersji, Dropbox powinien zyskać jeszcze więcej użytkowników. Teraz będzie w niej praktycznie wszystko co potrzeba nam w aplikacji do prze...

Po sobotnim artykule na Antyweb wiemy już, że to jedna z najbardziej ulubionych przez Was i niezbędnych zarazem aplikacji, również na smartphone. Po wydaniu nowej wersji, Dropbox powinien zyskać jeszcze więcej użytkowników. Teraz będzie w niej praktycznie wszystko co potrzeba nam w aplikacji do przechowywania plików na dysku internetowym. W przypadku telefonu będzie to na pewno opcja grupowego importu zrobionych na nim zdjęć i filmów z karty SD.

Nowe funkcje to jednak nie wszystko, odmianie uległ również sam interfejs. Jest teraz prosty i przyjemny w wyglądzie z szybkim dostępem do kluczowych funkcji w jednym oknie z trzema zakładkami.

W głównej zakładce możemy przeglądać dostępne katalogi, udostępniać je w całości, zmieniać nazwy i usuwać. W poszczególnych katalogach przy każdym pliku w rozwijanym, przeźroczystym menu, mamy dostępna opcję udostępniania, dodania do ulubionych, usunięcia, zmiany jego nazwy i exportu, między innymi na naszą kartę SD. Odmianie uległa też sama opcja przeglądania wbudowanej galerii zdjęć z takimi samymi opcjami. Dzięki zakładce ulubionych uzyskamy dostęp offline do dodanych tam plików.

No i najważniejszy dodatek. Export wielu plików na naszą kartę. Mamy tu dwie opcje do wyboru, albo zdjęcia i video, uruchomi się wtedy galeria ze wszystkim plikami tego typu lub wybieramy inne pliki, otworzy się nam wówczas przeglądarka z katalogami z karty SD. Wystarczy wtedy zaznaczyć poszczególne pliki do importu na Dropboxa.

W nowej wersji Dropbox to już w pełni dojrzała i funkcjonalna aplikacja. Z powodzeniem może nam już zastąpić dotychczasowy menadżer plików a nawet galerię zdjęć. Wszystko to będziemy mieli dostępne z poziomu tylko tej jednej aplikacji. Przyznam się, iż sam z Dropboxa korzystam częściej na smartphone niż z webowej wersji, po tej aktualizacji będzie to jedna z podstawowych aplikacji do zainstalowaniu na telefonie po każdym formacie:). Polecam i Wam do przetestowania, gwarantuje, że nie wrócicie już do dotychczasowej wersji:). Testowe wydanie do pobrania z forum Dropboxa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Dropbox