Mobile

WordPress 2.0 na Androida - Mobilne prowadzenie bloga stało się prostsze

Grzegorz Ułan
WordPress 2.0 na Androida - Mobilne prowadzenie bloga stało się prostsze
4

Ogłoszona w poniedziałek nowa wersja WordPress dla Androida wprowadza szereg zmian, dzięki którym prowadzenie bloga na smartphone staje się w końcu jak najbardziej możliwe. Wersja ta wprowadza całkowicie nowy interfejs jak i ulepszony edytor postów. Po uruchomieniu aplikacji przywita nas nowy...

Ogłoszona w poniedziałek nowa wersja WordPress dla Androida wprowadza szereg zmian, dzięki którym prowadzenie bloga na smartphone staje się w końcu jak najbardziej możliwe. Wersja ta wprowadza całkowicie nowy interfejs jak i ulepszony edytor postów.

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas nowy ekran z wszystkimi opcjami do wyboru w jednym panelu. Możemy tu przeglądać i zatwierdzać komentarze, otworzyć listę postów, edytować je, zapisywać i publikować. Dla właścicieli blogów w domenie wordpressa, dostępne są też statystyki bloga. Z tego samego panelu możemy dodać nowy wpis czy stronę dla bloga oraz bezpośrednio z naszego aparatu zrobić zdjęcie lub film, który później umieszczany jest w nowym poście.

Pasek formatowania umieszczony został bezpośrednio nad klawiaturą, mamy też z jego poziomu dostęp do galerii zdjęć. Zdjęcia możemy umieszczać w dowolnym miejscu tekstu, zmieniać ich opis, położenie i wielkość.


Mamy tu jeszcze bardziej wygodny dostęp do listy postów wraz z ich podglądem. I podobnie jak w przypadku smartphone, w prawym górnym rogu odświeżenie listy wpisów oraz ikona z plusem, która rozwija nam główny pulpit aplikacji z wszystkimi opcjami. Ikony przy wpisie, odpowiedzialne są odpowiednio za usunięcie wpisu, podgląd, udostępnienie oraz jego edycję.

Niestety jest jeden poważny minus w tej aplikacji. Brakuje mianowicie możliwości podglądu wpisu będącego jeszcze szkicem, dopiero po opublikowaniu wpisu, możemy go podejrzeć na stronie. Nie pomaga nawet ustawienie wpisu do publikacji w określoną godzinę. Póki tekst nie będzie fizycznie dostępny na stronie, nie możemy zobaczyć jak wygląda przed publikacją. Nie będzie to bardzo uciążliwy brak, jeżeli już nabierzemy wprawy w pisaniu, formatowaniu i właściwym wklejaniu zdjęć na smartphone czy tablecie.

Spójrzmy jeszcze jak sprawuje się w akcji nowa wersja WordPress dla Androida - Link do aplikacji

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WordPress