Felietony

Najlepsza funkcja Chrome'a - wbudowana wyszukiwarka - nie działa jak należy. Wiemy jak to naprawić

Michał Szabłowski
Najlepsza funkcja Chrome'a - wbudowana wyszukiwarka - nie działa jak należy. Wiemy jak to naprawić
9

Najpierw Kalendarz, teraz to. Google postanowiło chyba po świetnej kilkudniowej konferencji Google I/O 2012 sprowadzić użytkowników swoich usług na ziemię serwując im nietypowe przeżycia. O przygodach z kalendarzem pisał wczoraj Grzesiek, ja natomiast nie mogę nie dorzucić swoich dwóch groszy na tem...

Najpierw Kalendarz, teraz to. Google postanowiło chyba po świetnej kilkudniowej konferencji Google I/O 2012 sprowadzić użytkowników swoich usług na ziemię serwując im nietypowe przeżycia. O przygodach z kalendarzem pisał wczoraj Grzesiek, ja natomiast nie mogę nie dorzucić swoich dwóch groszy na temat najnowszej atrakcji czekającej na chyba wszystkich posiadaczy przeglądarki internetowej twórców Gmaila. Nie skupię się jednak wyłącznie na narzekaniu, lecz również na tym, w jaki sposób możemy szybko rozwiązać problem niedziałającej wyszukiwarki w pasku adresu Chrome.

Próbowaliście wyszukać coś ostatnio, to jest w trakcie ostatnich kilkunastu godzin, za pomocą paska adresu Chrome i zamiast strony z wynikami wyszukiwania widzieliście po prostu pustą stronę? Szczęściem w nieszczęściu może być to, że podobny widok zobaczyli internauci na całym świecie. Dziwne działanie omniboxa wywołało poruszenie w Sieci i rozpoczęło dyskusję nad tym, dlaczego jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) cech przeglądarki numer jeden na świecie działa bardzo chimerycznie. Użytkownicy Chrome'a skarżyli się na między innymi na Chrome Product Forum na wyświetlanie dopiero za którymś razem właściwej strony. Jako szybkie rozwiązanie tego problemu wskazywano wyłączenie błyskawicznego wyszukiwania w Google Instant oraz wyczyszczenie historii przeglądarki. Jedyne pewne rozwiązanie pojawiło się dopiero po pewnym czasie - jego autorem jest Brian Glassman.

Co zrobić, by Omnibox znowu zaczął działać jak należy? Wszystko co musicie zrobić, to przejść do Ustawień Chrome'a, w sekcji Wyszukiwanie kliknąć na Zarządzaj wyszukiwarkami i w Inne wyszukiwarki dodać nową. Nie ważne jak ją nazwiecie - ważne, by w polu URL z parametrem wpisać:

https://www.google.com/search?q=%s

Następnie ustawcie nową pozycję jako domyślną i viola! Powinno działać do czasu, kiedy Google samo naprawi ten problem. Dajcie znać poproszę, czy rozwiązało to Wasze kłopoty z omniboxem (o ile je rzecz jasna mieliście). A może korzystacie z Google.pl?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome