Moje przemyślenia

Najlepsi grają w ekstraklasie

PK
Paweł Książek
0

League of Legends i Starcraft II: HotS to gry, w których rywalizują najlepsi gracze szóstego sezonu ESL Pro Series Polska. Pula nagród Ekstraklasy Gier Komputerowych wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Finałowa faza rozegrana zostanie 8 i 9 czerwca w studiu ESL TV w Tychach. Zmagania EPS zawitały do...

League of Legends i Starcraft II: HotS to gry, w których rywalizują najlepsi gracze szóstego sezonu ESL Pro Series Polska. Pula nagród Ekstraklasy Gier Komputerowych wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Finałowa faza rozegrana zostanie 8 i 9 czerwca w studiu ESL TV w Tychach.

Zmagania EPS zawitały do Polski w 2009 roku, kiedy ligą Electornic Sports League zarządzali jeszcze bracia Wasylukowie. W warszawskim klubie Stodoła spotkały się wówczas najlepsze zespoły Counter-Strike’a 1.6 i America’s Army oraz czołówka sceny Pro Evolution Soccer. Na kolejną odsłonę tych rozgrywek trzeba było czekać do lipca 2011. Organizowane już przez braci Pikiewiczów i ich pracowników zawody odbyły się w Zabrzu.

Przez kolejne edycje uczestnicy rywalizowali w różnych grach. Piąta odsłona EPS-a organizowana była dla miłośników Counter-Strike’a: Global Offensive oraz Starcrafta II. Teraz Turtle Entertainment Polska postanowiło popularnego FPS-a zastąpić produkcją Riot Games – League of Legends.

W pierwszej fazie rozgrywanej w Internecie rywalizuje 16 zawodników SC oraz 12 drużyn LoL-a. Do finałowego etapu, który odbędzie się w Tychach, awansuje już tylko ośmiu graczy i cztery zespoły.

Podsumowanie rozgrywek Starcrafta II podczas EPS VWszystkich finalistów poznamy 31 maja. Najciekawsze mecze walki o miejsca w finałach można śledzić w ESL TV, zaś wyniki znajdują się na oficjalnej stronie szóstego sezonu.

Tegoroczną odsłonę EPS-a postanowiła wesprzeć firma Intel. - Podjęcie współpracy z tak dużą firmą jaką niewątpliwe jest firma Intel, jest skutkiem olbrzymiego sukcesu Intel Extreme Masters, które wspólnie organizowaliśmy w katowickim „Spodku” między 18 a 20 stycznia 2013. Pozyskanie tak potężnego partnera jest bardzo dobrą informacją dla każdego fana e-sportu. Jest to czytelny znak, że potężne marki coraz śmielej zaczynają interesować się sportem elektronicznym w naszym kraju – mówi Krzysztof Pikiewicz – dyrektor zarządzający Turtle Entertainment Polska.

Tytuł mistrza EPS w Starcrafie bronił będzie Artur „Nerchio” Bloch. League of Legends po raz pierwszy pojawiło się w tych rozgrywkach, ale możemy spodziewać się emocjonujących spotkań, gdyż na liście uczestników znajdują się czołowe zespoły z naszego kraju.

Uczestnicy turnieju Starcrafta: grupa A - Tefel, KroLu, souL, Pidiiinne, grupa B -  Diestar Indy, ParanOid, pal, grupa C - Nerchio, uzer, MilkDealer, Senin, grupa D - Tarson, DaNa, Zazu, Zylcu.

Uczestnicy turnieju LoL-a: Anexis eSports e.V., Downfall Esports, FenomenGod, Keita-Gaming, myANTHOLOGY.LOL, Imperium Gamers EPS, MeetYourMakers.LoL, Team Mistral.LoL, ClanPoland.LoL, Double Blast Team, Graviora manent, Grüzowe Chrabaszcze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sporteslLeague of Legends