Ciekawostki technologiczne

Który YouTuber zarobił najwięcej w 2021 roku?

KC
Kacper Cembrowski
24

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających YouTuberów w 2021 roku. Zwycięzca nie powinien nikogo zaskakiwać, chociaż całe zestawienie zawiera kilka niespodzianek.

Na samym szczycie listy znajduje się oczywiście nie kto inny jak MrBeast. Jimmy Donaldson, zaledwie 23-letni YouTuber, rozbił bank w 2021 roku. Jego filmy zebrały ponad 10 miliardów wyświetleń - wśród nich znajdowały się takie projekty jak spędzenie 50 godzin będąc zakopanym żywcem, rozdawanie 10 tysięcy dolarów każdej osobie, która zdecyduje się wejść do wanny pełnej węży, a finalnie odwzorowanie Squid Game w prawdziwym życiu. Ostatni z wymienionych projektów kosztował Donaldsona ponad 3,5 miliona dolarów.

Squid Game MrBeast YouTube

Dużo większe okazały się jednak przychody MrBeasta - w 2021 roku zarobił 54 miliony dolarów. Taki zarobek normalnie zapewniłby mu miejsce w TOP 40 najlepiej zarabiających osób na świecie, przebijając takie osobistości jak Billie Eilish, Kim Kardashian, Angelina Jolie, czy nawet BTS. Na drugim miejscu znalazł się Jake Paul, notując zarobek na poziomie 45 milionów dolarów, a podium zamyka Markiplier, który może pochwalić się przychodem rzędu 38 milionów dolarów.

YouTuberzy w 2021 roku zarobili w sumie około 300 milionów dolarów. Jest to niewyobrażalna kwota i suma aż o 40% większa względem zeszłego roku. Około połowa przychodu pochodzi z reklam na YouTube - reszta jest zasługą własnych brandowych ubrań, Snapchata, Facebooka, występów w podcastach, czy nawet popularnych ostatnimi czasy tokenach NFT. Mało tego, częścią przychodu MrBeasta jest jego własny interes w postaci… sieci fastfoodowej, sprzedającej burgery.

MrBeast Bruger

Pełna lista 10 najlepiej zarabiających YouTuberów w 2021 roku prezentuje się następująco:

  1. MrBeast (54 miliony dolarów)
  2. Jake Paul (45 milionów dolarów)
  3. Markiplier (38 milionów dolarów)
  4. Rhett and Link (30 milionów dolarów)
  5. Unspeakable (28,5 miliona dolarów)
  6. Nastya (28 milionów dolarów)
  7. Ryan Kaji (27 milionów dolarów)
  8. Dude Perfect (20 milionów dolarów)
  9. Logan Paul (18 milionów dolarów)
  10. Preston Arsement (16 milionów dolarów)

MrBeast pierwszy raz zasiadł na fotelu lidera w tym rankingu, chociaż obserwując jak jego kanał prosperuje - raczej nie jest to ostatni jego występ na szczycie podium. Wielu z pewnością zaskoczy brak obecności PewDiePie’a w pierwszej dziesiątce. Zamiast Felixa Kjellberga w zestawieniu znajduje się… 7-letnia Nastya oraz 10-letni Ryan Kaji. Trzeba przyznać, że takie zarobki w tym wieku są całkiem imponujące.

Forbes informuje, że podawane liczby są liczone od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. Jednocześnie kwoty są przed opłaceniem podatków, agentów, menedżerów czy pracowników. Szacunkowe zarobki opierają się na danych z Captiv8, SocialBlade i Pollstar, a także na wywiadach z osobami z branży. Należy mieć to na uwadze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu