Gry

Najfajniejsza na świecie przystawka do telefonu to nie żart

Paweł Winiarski
Najfajniejsza na świecie przystawka do telefonu to nie żart
19

Wszystko zaczęło się od primaaprilisowego żartu. Okazuje się jednak, że Hyperkin naprawdę chce stworzyć połączenie iPhona 6 Plus i GameBoya Color. Smart Boy, bo tak nazywa się na chwilę obecną przystawka od Hyperkina wygląda jak ucięty do połowy GameBoy Color. Fizyczna zasada działania też dość m...

Wszystko zaczęło się od primaaprilisowego żartu. Okazuje się jednak, że Hyperkin naprawdę chce stworzyć połączenie iPhona 6 Plus i GameBoya Color.

Smart Boy, bo tak nazywa się na chwilę obecną przystawka od Hyperkina wygląda jak ucięty do połowy GameBoy Color. Fizyczna zasada działania też dość mocno nawiązuje do klasycznej konsoli od Nintendo. Jak wynika z rysunków koncepcyjnych, telefon będziemy wsuwać do Smart Boya od góry, kartridż z grą od dołu. Jak to bywa w przypadku szkiców koncepcyjnych i renderów, wiele może się jeszcze zmienić, ale już teraz sprzęt wygląda świetnie. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że projekt pochodzi od twórców RetroNa - konsoli, dzięki której możliwe jest granie w produkcje z takich sprzętów jak NES, Famicom, SNES, Super Famicom, Genesis, Mega Drive, Game Boy, Game Boy Color i Game Boy.

Pierwsze doniesienie od Smart Boyu pojawiło się na stronie Hyperkina 1 kwietnia. I było w pewnym sensie primaaprilisowym żartem. Firma wybrała jednak ten dzień nie bez powodu. Pod płaszczykiem żartu postawiła bowiem sprawdzić czy taki pomysł miałby szansę na zainteresowanie potencjalnych klientów. Ludziom się spodobało, a już następnego dnia Hyperkin ogłosił, że rozpoczyna prace nad Smart Boyem.

Jesteście super i wygląda na to, że naprawdę tego chcecie. Dlatego też Smart Boy jest już w produkcji. Dziękujemy za entuzjastyczną reakcję.

Urządzenie będzie wyposażone w D-pad, dwa przyciski do grania, do tego w start i select. W Smart Boyu znajdziemy również baterię, która będzie ładowana telefonem - starczy na około 5 godzin zabawy. Na chwilę obecną urządzenie tworzone jest z myślą o iPhonie 6 Plus, ale Hyperkin myśli już o innych smartfonach.

Pomysłów na zrobienie z iPhonów czy też innych smartfonów prawdziwych urządzeń do grania było już sporo. Jednak zarówno dołączane jak i zewnętrzne kontrolery niezbyt przypadły mi do gustu. Smart Boy będzie wykorzystywał telefon nie do emulowania Game Boya Color, ale zamieni iPhona w ekran zewnętrznej konsoli, która podobnie jak niegdysiejszy hit od Nintendo, włączy oryginalne kartridże z grą. Fantastyczny pomysł, który przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom klasyki.

A nie lepiej kupić normalnego Game Boya Color? Pewnie i taniej i łatwiej, ale wychodząc z takiego założenia powinniśmy od razu przekreślić wszystkie tego typu pomysły, łącznie z kilkoma edycjami świetnego RetroNa. Ja jestem zachwycony - teraz pozostaje już tylko trzymać kciuki żeby Hyperkin pomyślał też o innych telefonach.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu