VOD

Najczęściej piracone seriale 2021 roku. Marvel nie ma sobie równych

Kacper Cembrowski
Najczęściej piracone seriale 2021 roku. Marvel nie ma sobie równych
11

Poznaliśmy listę najczęściej piraconych seriali 2021 roku. Wyniki nie powinny zaskakiwać.

Strona TorrentFreak przygotowała zestawienie seriali, które były najczęściej piracone. W liście top 10 znajdziemy aż 5 pozycji z platformy Disney+. Nie powinno to jednak zaskakiwać - mnóstwo seriali z MCU czy Gwiezdnych Wojen na platformie streamingowej zbiera świetne recenzje, jednak w wielu krajach usługa Disneya nie jest dostępna - w tym, niestety, w Polsce.

Poza serialami Disney+ w zestawieniu widnieją produkcje Netflixa, HBO Max, Amazon Prime Video i Apple TV+. Dla ostatniej z wymienionych platform jest to pierwszy raz, kiedy ich serial otrzymał takie “wyróżnienie”. Chodzi dokładnie o Fundację, która zajęła siódme miejsce. Serial został przyjęty niesamowicie ciepło - zresztą równie pozytywnie produkcję ocenił Konrad Kozłowski w swojej recenzji.

Jedyny serial Amazonu znajdujący się na liście to Koło czasu, które zajęło ostatnią, dziesiątą pozycję. Jeśli chodzi o Netflixa - Wiedźmin zajął trzecie miejsce, a Arcane dziewiąte. Na ósmym miejscu rozgościł się Rick & Morty, jednak tutaj prawami Netflix dzieli się z HBO Max i Cartoon Network.

Najczęściej piraconym serialem 2021 roku jest WandaVision. Pełna lista prezentuje się następująco:

  1. WandaVision (Disney+)
  2. Loki (Disney+)
  3. Wiedźmin (Netflix)
  4. The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
  5. Hawkeye (Disney+)
  6. What If…? (Disney+)
  7. Fundacja (Apple TV+)
  8. Rick & Morty (Netflix/Cartoon Network/HBO Max)
  9. Arcane (Netflix)
  10. Koło czasu (Amazon Prime Video)

Serwis TorrentFreak zwrócił uwagę na to, że coraz więcej ludzi zaczęło piracić seriale. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że powstaje coraz więcej serwisów streamingowych - w związku z tym dostęp do wszystkich seriali jest znacznie utrudniony, a widzowie nie chcą płacić ogromnych sum za dostęp do wszystkich platform. Dochodzi również kwestia braku dostępności niektórych potęg w pewnych krajach i tym samym mechanizm piractwa ponownie zaczyna działać. Jest to zdecydowanie niepokojące, trzeba przyznać, i ciekawe jak sytuacja rozwinie się w przyszłym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu