Komputery i laptopy

Przyglądamy się 3 najciekawszym nowym komputerom Acera

Konrad Kozłowski
Przyglądamy się 3 najciekawszym nowym komputerom Acera
8

Wśród zaprezentowanych dziś nowości sprzętowych Acera moją uwagę przykuły przede te wszystkim te trzy: laptop z serii Predator, czyli skromnych rozmiarów Triton 700 , a także hybryda Switch 5 i świetnie prezentujące się, smukły komputery all-in-one Acer U27.

Predator Triton 700 - smukły laptop do grania

Pierwszy z komputerów został przedstawiony, jako najbardziej wydajny sprzęt w swojej kategorii. Wielokrotnie zaznaczano, jak wielką rolę w projektowaniu konstrukcji miało inne osiągnięcie - zmniejszenie rozmiarów wentylatorów, których wydajność udało się jednocześnie zwiększyć. Druga generacja AeroBlade 3D dysponuje większym o 35% przepływem powietrza, a minimalne wymiary pozwoliły uczynić Tritona 700 maszyną mierzącą zaledwie 18,9 mm.

Na żywo laptop prezentuje się bardzo przyjemnie. Jest stosunkowo lekki, sprawia wrażenie dobrze wykonanego, choć cieniutka, niezwykle delikatna pokrywa budzi mój niepokój. Obawiałem się, że nietypowy układ klawiatury i touchpad sprawi, że Predator będzie prezentował się po prostu... dziwnie. Nic z tych rzeczy, powiedziałbym nawet, że nadaje mu to uroku, choć oczywiście takie umiejscowienie gładzika - ponad klawiaturą - nie jest ergonomicznym i wygodnym rozwiązaniem. Touchpad pojawia się w tej maszynie tylko z przymusu.

Switch 5 - jeden wynalazek, a taka duża zmiana

Switch 5 jest nowszym wcieleniem Switch Alpha 12, a jego cechą charakterystyczną jest automatycznie regulująca się podstawka, której położenie możemy zmienić w bardzo komfortowy sposób. Kąt nachylenia ekranu dostosujemy po prostu popychając lub przyciągając ekran do siebie. W praktyce sprawdza się to zaskakująco dobrze - nie uświadczyłem żadnych luzów, ani problemów ze stabilnością całości, ale z ogromną chęcią przekonałbym się, czy równie dobrze ten element będzie działał za 3, 6 czy 12 miesięcy.

Poza tym, w przypadku Switch 5 mamy do czynienia z klasyczną dla Acera hybrydą wyposażoną w podczepianą klawiaturę oraz rysik. Klawiatura jest bardzo przyjemna, lecz od skromnych rozmiarów touchpada w wielu sytuacjach lepszym wyborem będzie ekran dotykowy. Acer ze sporą determinacją wprowadza do swoich produktów wsparcie dla technologii Windows Hello, dlatego Switch 5 oferuje czytnik odcisku palca - znajdziecie go na krawędzi urządzenia, czyli w dość dogodnym miejscu.

Acer U27 - elegancki i cichutki desktop all-in-one

Na sam koniec pozostawiłem prawdopodobnie najładniejszy z zaprezentowanych produktów - komputer all-in-one U27. Ten spory desktop imponuje rozmiarami tylko od frontu. Przez zaokrąglony tylny panel oraz niewielką grubość urządzenie wydaje się mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo, Acer U27 fantastycznie wykończono nadając mu eleganckiego wyglądu - nie dość nie zajmie na biurku wiele miejsca, to jeszcze będzie się bardzo dobrze prezentował. Zupełnie bezdźwięczna praca, dzięki chłodzeniu za pomocą cieczy, nie mogła być przeze mnie zweryfikowana, więc na razie musimy wierzyć na słowo Acerowi, że komputer nie traci przez to na wydajności, ani się specjalnie nie nagrzewa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Acerall-in-oneacer predator