Komputery i laptopy

Oto odpowiedzi Acera na Surface Pro i Surface Studio

Konrad Kozłowski
Oto odpowiedzi Acera na Surface Pro i Surface Studio
2

Acer odświeża dziś niemalże pełny line-up swoich produktów. Seria Aspire doczekała się ulepszonej specyfikacji, zaś model Switch 5 ma być najbardziej wygodną hybrydą w obsłudze na rynku. Ponadto, Acer wraca z dwoma modelami komputerów all-in-one.


Bezszelestny Switch 5 i przystępny Switch 3

Acer uwielbia hybrydy. Ta kategoria produktów poszerzyła się dzisiaj o nowe wersje Switch 5 i Switch 3, które przede wszystkim przyspieszyły i stały się jeszcze bardziej poręczne. Nie zabrakło chłodzenia cieczą i obsługi wygodnego logowania za pomocą Windows Hello przy użyciu odcisku palca. Do dyspozycji jest też podstawka oferująca kilka poziomów kąta nachylenia.

Pierwszy z modeli cechuje się obudową ze szczotkowanego aluminium, co na żywo prezentuje się naprawdę fajnie. 12-calowy ekran posiada rozdzielczość 2160 na 1440 pikseli, w środku za grafikę odpowiada układ Intela – HD Hraphic 620. To nie jest sprzęt dla graczy, ale taka kombinacja ma swoje plusy, a przede wszystkim ponad 10 godzin deklarowanego czasu pracy na baterii.

Taki wynik miałby też być pochodną zastosowania procesora 7. generacji od Intela – i7 oraz i5. Bardzo fajnie zapowiada się rysik Active Pen Acera, który ma czerpać garściami z funkcji Windows Ink, w tym nowości z Creators Update dla Windows 10. Cecha charakterystyczna Switcha 5? Usprawnienia w podstawce umożliwiające obsługę urządzenia jedną ręką - zmiana kąta nachylenia odbywa się podobnie jak w przypadku Surface Studio, wystarczy pchnąć lub przyciągnąć ekran do siebie.

Co nowego w seriach Swift i Switch

Podobną strategię firma Acer obrała w przypadku pozostałych nowych produktów. Switch 3 ma być tańszą wersją „piątki”, o delikatnie słabszej specyfikacji. Sam Switch 5 może współpracować ze stacją dokującą oferującą dodatkowe porty, jak DisplayPort, dwa USB 3.1 typu C i 3 porty USB oraz złącza audio.

Odświeżone serie Aspire oraz Swift to przede wszystkim nowe podzespoły. Tutaj również znajdziemy procesory Intela 7. generacji, lepsze grafiki – w tym GTX 1060 w Aspire – oraz hybrydowe dyski SSD i HDD. Swift 1 utracił plastikową obudowę na rzecz metalowej. Swift 3 posiada większy ekran, szczotkowaną aluminiową obudowę oraz układ graficzny GeForce. Nie zabrakło Windows Hello - czytnik odcisku palca zaloguje nas do systemu.
Rodzina produktów Swift rośnie każdego roku 11%, a zaprezentowany w Berlinie Swift 7 jest wciąż najsmuklejszym laptopem świecie.

Podczas konferencji poznaliśmy plany wprowadzenia na rynek odświeżonych wersji modeli Aspire 1, 3, 5, 7, gdzie wyższa cyfra wskazuje na bardziej zaawansowaną specyfikację oraz obecność dodatkowych funkcji i cech, a także lepsze wykonanie.

Pierwszy na świecie all-in-one bez wiatraków

Surface Studio zainspirował wielu producentów, którzy coraz chętniej wprowadzają na rynek komputery typu all-in-one. Na konferencji pokazano dwa nowe modele: U27 oraz Z24. Czym się wyróżniają? Pierwszy z nich wyposażono w użyty w Switchu 5 system chłodzenia cieczą, co zapewnia bezdźwięczną pracę urządzenia, a obydwa komputery mogą pochwalić się smukłymi wymiarami: odpowiednio 12 i 11 mm grubości. Oczekujecie komfortowego logowania przy pomocy skanowania twarzy? Windows Hello też tu jest. W specyfikacji pojawiają się procesory Intela (7 gen.) oraz do 32 GB pamięci RAM.

Nowości Acera dla graczy - seria Predator

Nowe Predatory Helios 300 i Triton 700

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aceracer aspireaspire