Artykuł sponsorowany

Najbardziej opłacalne kierunki studiów, które otworzą Ci drzwi do międzynarodowej kariery

Wpis Sponsorowany
Najbardziej opłacalne kierunki studiów, które otworzą Ci drzwi do międzynarodowej kariery
3

Właśnie zdałeś maturę i zastanawiasz się, które studia umożliwią Ci podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku? W erze globalizacji wybór odpowiedniego kierunku może być kluczowy dla przyszłej kariery zawodowej. Niektóre z nich oferują wyjątkowe możliwości pracy w zagranicznych firmach, dzięki czemu absolwenci mogą rozwijać swoje umiejętności w różnych krajach. Przedstawiamy cztery kierunki studiów, które mają szansę otworzyć Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Zarządzanie, w tym HR

Zarządzanie to kluczowy element funkcjonowania każdej organizacji, dlatego ten kierunek studiów oferuje szerokie perspektywy zawodowe na całym świecie. Absolwenci są przygotowani do pracy w różnych sektorach gospodarki – od małych firm po międzynarodowe korporacje. Eksperci z tej dziedziny są poszukiwani globalnie, a umiejętność koordynowania zespołami i projektami jest niezwykle cenna.

Specjaliści HR pomagają firmom prowadzić zespoły, rozwijać strategie rekrutacyjne i budować pozytywną kulturę pracy. Współcześnie istotne jest także promowanie wartości i norm, które wspierają różnorodność na wszystkich poziomach organizacji. Umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi są uniwersalne i mogą być stosowane w dowolnym kraju, co czyni ten kierunek doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą pracować za granicą.

Logistyka

Kierunek Logistyka przygotowuje studentów do zarządzania procesami transportu, magazynowania i dystrybucji towarów na całym świecie. Globalizacja handlu sprawia, że specjaliści ds. logistyki są niezwykle poszukiwani.

Nasi studenci chętnie wybierają studia licencjackie na kierunku Logistyka ze względu na pewność zatrudnienia. Nasza kadra, złożona z polskich i zagranicznych ekspertów, nie tylko uczy ich teorii, ale dzieli się także swoim doświadczeniem z pracy w firmach krajowych i zagranicznych – mówi dr Henryk Fedewicz, rektor Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Informacje płynące z rynku mówią o tym, że branża transportu i logistyki wciąż będzie prężnie się rozwijać, a ponad połowa przedstawicieli sektora spodziewa się wzrostu obrotów. Ponadto od kilku lat  w branży TSL wciąż brakuje specjalistów, dzięki czemu absolwenci tego kierunku mają szansę pracować dla dużych firm logistycznych, operatorów transportowych oraz międzynarodowych korporacji.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to fundament współczesnej gospodarki cyfrowej, a eksperci potrafiący zabezpieczyć dane przed cyberatakami potrzebni są w firmach na całym świecie. Specjaliści w tej dziedzinie są cenieni na rynku międzynarodowym ze względu na rosnące zapotrzebowanie na ochronę danych i systemów informatycznych na całym świecie. 

Zatem osoby wykształcone w tym kierunku mają szerokie możliwości pracy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Wiele organizacji i instytucji rządowych poszukuje specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa do ochrony infrastruktury krytycznej oraz zabezpieczania danych wrażliwych. Praca w tej dziedzinie często wiąże się z udziałem w międzynarodowych projektach i konferencjach, co daje możliwość zdobywania doświadczenia na globalnym rynku.

Prawo w biznesie

Studia prawnicze, wbrew pozorom, otwierają drzwi do wielu możliwości zawodowych na arenie międzynarodowej. Rektor WSKZ wyjaśnia: – Z myślą o studentach, którzy chcą skupić się w swojej prawniczej karierze na wsparciu przedsiębiorstw, również tych międzynarodowych, uruchomiliśmy jednolite studia magisterskie Prawo w biznesie (...) W korporacjach, kancelariach prawnych czy przedsiębiorstwach, prawnicy zajmują kluczowe stanowiska, pomagając w interpretacji przepisów, negocjacjach i zapewnieniu zgodności z regulacjami.

Specjaliści z zakresu prawa są szczególnie poszukiwani w kontekście współpracy międzynarodowej. Firmy z Polski i innych krajów potrzebują prawników, aby zapewnić zgodność z lokalnymi i międzynarodowymi przepisami, prowadzić negocjacje z zagranicznymi partnerami oraz reprezentować je w międzynarodowych sporach prawnych. Prawnicy odgrywają kluczową rolę w fuzjach i przejęciach transgranicznych, doradzają w kwestiach podatkowych oraz pomagają w ochronie własności intelektualnej na rynkach zagranicznych. Dzięki temu absolwenci tego kierunku mogą liczyć na dynamiczną i satysfakcjonującą karierę.

Studia wobec globalnego rynku pracy

Wybór odpowiedniego kierunku studiów może być kluczowy dla przyszłej kariery międzynarodowej. Dzięki globalnemu zapotrzebowaniu na specjalistów w dziedzinach, takich jak: zarządzanie, logistyka, cyberbezpieczeństwo i prawo absolwenci mogą rozwijać swoje umiejętności w różnych krajach, otwierając drzwi do dynamicznej i satysfakcjonującej kariery zawodowej. Znajomość języków obcych jest niezbędna dla tych, którzy marzą o międzynarodowej karierze.

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do aktualnych potrzeb rynku pracy i oczekiwań studentów, dlatego wszystkie wymienione kierunki studiów znajdują się w ofercie na stronie studia-online.pl.

Nasza uczelnia stawia na praktyczne kształcenie, które przygotowuje studentów do realiów zawodowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form nauczania studenci mogą zdobywać niezbędne kompetencje zawodowe, jednocześnie przygotowując się do pracy na międzynarodowej scenie biznesowej – podkreśla rektor WSKZ Henryk Fedewicz.

-

Artykuł powstał przy współpracy ze studia-online.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu