Świat

Nagrywaj rozmowy na Skypie i wysyłaj je do Evernote z nową ciekawą aplikacją

KM
Kamil Mizera
4

O tym, jak Skype zrewolucjonizował komunikację przez internet nie ma sensu pisać. Może być on wykorzystywany zarówno do zwykłych rozmów, jak i jako narzędzie do pracy. Korzystając niejednokrotnie ze Skype’a do przeprowadzania wywiadów brakowało mi prostego narzędzia umożliwiającego zapisanie rozmowy...

O tym, jak Skype zrewolucjonizował komunikację przez internet nie ma sensu pisać. Może być on wykorzystywany zarówno do zwykłych rozmów, jak i jako narzędzie do pracy. Korzystając niejednokrotnie ze Skype’a do przeprowadzania wywiadów brakowało mi prostego narzędzia umożliwiającego zapisanie rozmowy, aby później móc ją odtworzyć krok po kroku i słowo po słowie.

Z pomocą przybywa Kanta i jej Callnote dla Skype’a. Ten prosty program dostępny na Windowsa i Maca pozwala nam na rejestrowanie rozmowy, którą prowadzimy z innymi osobami za pomocą Skype’a. Następnie, dzięki integracji z Evernotem możemy automatycznie lub ręcznie wyeksportować nagrany plik audio do naszych notatek. Dzięki temu nie tylko możemy stworzyć specjalną notatkę, ale również, jeżeli posiadamy Evernote na urządzeniach mobilnych, mamy dostęp do niej w każdym czasie, a nasz plik ląduje w chmurze.

Callnote jest naprawdę łatwy w użyciu. Ma zasadniczo tylko trzy karty – na jednej opcje nagrywania, na drugiej opcje integracji z Evernote, a na trzeciej ustawienia. Callnote nagrywa do ośmiu rozmówców, możemy również dać opcję, w której nasz rozmówca będzie informowany, że rozmowa jest nagrywana.

Program ten przypadł mi do gustu. Jest prosty, jest użyteczny, świetnie będzie się sprawdzał przy wywiadach. Dziwi mnie trochę jednak wybór Evernote’a jako aplikacji, z którą zdecydowano się zintegrować Callnote. Osobiście na tym miejscu chętniej widziałbym Dropboxa. W ogóle to nie doszukałem się możliwości zapisania pliku na dysku, co również jest sporym brakiem. O mobilnej aplikacji w tym przypadku też raczej można zapomnieć. Krótko mówiąc, nie jest to potężne narzędzie do nagrywania rozmów, a prosty i lekki program. Niemniej jednak zawsze można wypróbować, zwłaszcza, że jest za darmo.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkypeEvernote