Smartfony

Nadchodzi Pocophone F1 Lite. Widzę w nim nowy bestseller

Albert Lewandowski
30

Pocophone F1 Lite, jak sama nazwa wskazuje, będzie uboższą wersją pierwowzoru, ale zachowa przy tym odpowiednio mocne podzespoły. Czego należy się spodziewać?

Pocophone F1 Lite - niższa cena, ale wciąż dużo mocy

Teraz jesteśmy świadkami nowego rozdziału w dziejach Xiaomi. Firma dokonała już podziału na trzy submarki w segmencie smartfonów, gdzie na niskiej półce niezwyciężona ma być seria Redmi, natomiast w klasie premium to linia Xiaomi Mi jest typowana na zostanie nowym rywalem dla Samsungów, Huawei czy Apple. W tym wszystkim mamy jeszcze Pocophone, oferujący najwyższą wydajność. Teoretycznie wypadałoby też wspomnieć o Black Phone, ale urządzenia z tej rodziny są tworzone we współpracy dla innej firmy (Black Phone właśnie).

Teraz jednak oczekujemy powiększenia portfolio Pocophone. Mówiło się już o Pocophone F2, który ma przynieść ze sobą sporo zmian na lepsze, również w zakresie ekranu czy procesora, ale to akurat całkowicie naturalne. Ciekawsze są za to wieści o tańszym Pocophone F1 Lite.

Xiaomi Mi A2 w przebraniu?

Pocophone F1 Lite miałby być oczywiście tańszy od pierwowzoru. Za cięciami kosztów muszą też pójść gorsze podzespoły, ale i tak smartfon zostanie wyposażony w Snapdragona 660 z 4 GB RAM. Jeżeli tylko kosztowałby około 800-900 złotych, wówczas byłby świetnym wyborem, ale z drugiej strony w tej klasie cenowej jest propozycja z takimi samymi podzespołami, czyli Xiaomi Mi A2. Możliwe jednak, że Pocophone F1 Lite byłby bardziej kierowany do graczy, szukających czegoś budżetowego, podczas gdy Mi A2 pozostanie produktem dla osób, uwielbiających czystego Androida.

Muszę przyznać, że podobają mi się nowe działania Xiaomi, jeżeli chodzi o telefony. Mimo wszystko w ten sposób zyskamy dużo bardziej klarowną ofertę i będziemy mieli spośród czego wybierać. Jestem tylko ciekaw, kiedy Pocophone F1 Lite zadebiutuje. Spodziewam się, że nastąpi to w okolicach kwietnia.

źródło: Phandroid

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu