8

Nadaj swojej książce telefonicznej trochę kolorytu

Czasem nie trzeba wcale wymyślać drugiego Facebook’a żeby zaistnieć w technologicznym świecie. Czasami wystarczy prosty pomysł, który po prostu zagospodaruje pewną niszę, której nikt wcześniej nie zajął. Dobrym przykładem takiej aplikacji może być Flappy Bird, banalnie prosta w swojej konstrukcji hitowa produkcja na Androida. Tym razem jednak nie chodzi o grę, a o aplikację, która […]

Czasem nie trzeba wcale wymyślać drugiego Facebook’a żeby zaistnieć w technologicznym świecie. Czasami wystarczy prosty pomysł, który po prostu zagospodaruje pewną niszę, której nikt wcześniej nie zajął. Dobrym przykładem takiej aplikacji może być Flappy Bird, banalnie prosta w swojej konstrukcji hitowa produkcja na Androida.

Tym razem jednak nie chodzi o grę, a o aplikację, która nada trochę kolorytu naszej książce telefonicznej i jednocześnie ułatwi zarządzanie kontaktami. Mimo, że będą starał się Was przekonać do zainstalowania aplikacji w poniższym artykule, to zadanie to może nie być proste, bowiem nie znajdziemy jej w Sklepie Play. Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest pod tym linkiem, na forum XDA Developers, stronie którą każdy miłośnik Androida powinien znać. W tym miejscu powinienem nadmienić, że instalujecie apkę na własne ryzyko, sam jednak też to zrobiłem i żadnych kłopotów z telefonem do tej pory nie zauważyłem.

Prawdopodobnie u wielu z Was książka telefoniczna w telefonie komórkowym wygląda podobnie do mojej. Pełna jest szarych domyślnych androidowych ikonek. Mało kto ma czas, aby w swoim telefonie zgromadzić fotografie najbliższych i znajomych, a następnie przypisać ich zdjęcia portretowe do numerów telefonów. Wielu z nas, z oczywistych względów nie chce też integrować kontaktów z Facebookiem czy kontem Google. Efekt jest taki, że nasza książka telefoniczna bije szarością, a do tego odnalezienie poszczególnych kontaktów czasami potrafi zająć chwilę.

Z pomocą przychodzi Identiconizer, aplikacja która ma tchnąć trochę życia w naszą listę kontaktów. Pomysł leżący u podstaw programu jest bardzo prosty, do każdego z naszych numerów przyporządkowana zostanie losowa ikona o rozmiarach do 720 pikseli na 720 pikseli o losowo wygenerowanym wzroku i kolorze. Dzięki tej aplikacji nie tylko pokolorujemy naszą książkę telefoniczną, ale ułatwimy sobie również nawigację.

IMG_20140304_113114 IMG_20140304_113108

Oczywiście Identiconizer to nie drugi Evernote czy Meesenger od Facebook’a, by rewolucjonizować świat mobilnych aplikacji. To malutka aplikacja, która można niektórym przypaść do gustu i okazać się pomocna. Mi się spodobała, więc postanowiłem się z Wami nią podzielić. Gdyby ktoś nie wiedział, w jaki sposób zainstalować aplikację, tutaj znajdziecie podpowiedź w jaki sposób to zrobić.

Źródło: Phonearena
Grafika: [1]