Android

Nadaj swojej książce telefonicznej trochę kolorytu

Filip Żyro
Nadaj swojej książce telefonicznej trochę kolorytu
8

Czasem nie trzeba wcale wymyślać drugiego Facebook’a żeby zaistnieć w technologicznym świecie. Czasami wystarczy prosty pomysł, który po prostu zagospodaruje pewną niszę, której nikt wcześniej nie zajął. Dobrym przykładem takiej aplikacji może być Flappy Bird, banalnie prosta w swojej konstrukcji hi...

Czasem nie trzeba wcale wymyślać drugiego Facebook’a żeby zaistnieć w technologicznym świecie. Czasami wystarczy prosty pomysł, który po prostu zagospodaruje pewną niszę, której nikt wcześniej nie zajął. Dobrym przykładem takiej aplikacji może być Flappy Bird, banalnie prosta w swojej konstrukcji hitowa produkcja na Androida.

Tym razem jednak nie chodzi o grę, a o aplikację, która nada trochę kolorytu naszej książce telefonicznej i jednocześnie ułatwi zarządzanie kontaktami. Mimo, że będą starał się Was przekonać do zainstalowania aplikacji w poniższym artykule, to zadanie to może nie być proste, bowiem nie znajdziemy jej w Sklepie Play. Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest pod tym linkiem, na forum XDA Developers, stronie którą każdy miłośnik Androida powinien znać. W tym miejscu powinienem nadmienić, że instalujecie apkę na własne ryzyko, sam jednak też to zrobiłem i żadnych kłopotów z telefonem do tej pory nie zauważyłem.

Prawdopodobnie u wielu z Was książka telefoniczna w telefonie komórkowym wygląda podobnie do mojej. Pełna jest szarych domyślnych androidowych ikonek. Mało kto ma czas, aby w swoim telefonie zgromadzić fotografie najbliższych i znajomych, a następnie przypisać ich zdjęcia portretowe do numerów telefonów. Wielu z nas, z oczywistych względów nie chce też integrować kontaktów z Facebookiem czy kontem Google. Efekt jest taki, że nasza książka telefoniczna bije szarością, a do tego odnalezienie poszczególnych kontaktów czasami potrafi zająć chwilę.

Z pomocą przychodzi Identiconizer, aplikacja która ma tchnąć trochę życia w naszą listę kontaktów. Pomysł leżący u podstaw programu jest bardzo prosty, do każdego z naszych numerów przyporządkowana zostanie losowa ikona o rozmiarach do 720 pikseli na 720 pikseli o losowo wygenerowanym wzroku i kolorze. Dzięki tej aplikacji nie tylko pokolorujemy naszą książkę telefoniczną, ale ułatwimy sobie również nawigację.

Oczywiście Identiconizer to nie drugi Evernote czy Meesenger od Facebook’a, by rewolucjonizować świat mobilnych aplikacji. To malutka aplikacja, która można niektórym przypaść do gustu i okazać się pomocna. Mi się spodobała, więc postanowiłem się z Wami nią podzielić. Gdyby ktoś nie wiedział, w jaki sposób zainstalować aplikację, tutaj znajdziecie podpowiedź w jaki sposób to zrobić.

Źródło: Phonearena
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroid