Microsoft

Na Windows 10 poczekamy nieco dłużej - ale kto się spodziewał, że będzie inaczej?

Jakub Szczęsny
Na Windows 10 poczekamy nieco dłużej - ale kto się spodziewał, że będzie inaczej?
25

Windows 10 jest już właściwie bliski ukończenia. Ostatnie aktualizacje jasno pokazały, że Microsoft skupia się obecnie głównie na kosmetycznych kwestiach nowego systemu. I choć premierę ustalono na 29 lipca - raczej nie wszyscy jednocześnie otrzymają aktualizację. Zresztą, ja się nie spodziewałem, b...

Windows 10 jest już właściwie bliski ukończenia. Ostatnie aktualizacje jasno pokazały, że Microsoft skupia się obecnie głównie na kosmetycznych kwestiach nowego systemu. I choć premierę ustalono na 29 lipca - raczej nie wszyscy jednocześnie otrzymają aktualizację. Zresztą, ja się nie spodziewałem, by było inaczej. Ilość osób zainteresowanych Windows 10 jest wysoka i aby uniknąć potem problemów przy rozsyłaniu uaktualnień, użytkownicy owszem, otrzymają Windows 10, ale partiami. Ale nie tylko.

Teoretycznie w najlepszej sytuacji są uczestnicy programu Windows Insider i oni otrzymają stosowną aktualizację jako pierwsi. Jednak i to nie jest absolutnie pewne. Reszta użytkowników albo dzięki szczęściu otrzyma Windows 10 29 lipca, albo w kolejnych dniach. Microsoft zapowiedział, że lista użytkowników, którzy otrzymają aktualizację do Windows 10 będzie się powiększać codziennie.

Ja uważam ponadto, że jest to najlepsze, co mogło się przydarzyć Windows 10 w ogóle. Prawdopodobnie, aktualizacje będą rozsyłane najpierw do najbardziej zaangażowanych użytkowników powiązanych z kontami Windows Insider, następnie zostaną przekazane reszcie użytkowników. Zaawansowani użytkownicy mają większą tolerancję na błędy, które pojawią się w Windows 10 i z pewnością szybko zaraportują o nich Microsoftowi. Tym samym uda się dostarczyć wszystkim dobrze działającą wersję systemu bez sytuacji, w których narzeka się na to, że pierwsze wydanie Windows 10 jest w jakikolwiek sposób wybrakowane.

Z powodu wysokiego zainteresowania systemem oraz problemem naprawy pierwszych błędów nie spodziewałem się zatem, że będzie inaczej. W programie Windows Insider, którego jestem aktywnym członkiem wcześniej otrzymam aktualizację i z pewnością podzielę się z Wami wrażeniami na Antywebie. Czy warto poczekać? W tej materii cierpliwość jest bardzo dobrą cnotą - dla Redmond to naprawdę duże wyzwanie i wypada temu poświęcić tak dużo uwagi, jak to tylko możliwe.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu