Spotify

Na to właśnie czekałem - Spotify wyląduje na ekranie smartwatcha

Paweł Winiarski
Na to właśnie czekałem - Spotify wyląduje na ekranie smartwatcha
12

Szybkie przełączanie utworów, podgłaszanie/przyciszanie i wstrzymywanie muzyki to trochę mało jeśli chodzi o kontrolę dźwięków z poziomu smartwatcha. Z pomocą przychodzi Spotify, które wypuści jedną z najfajniejszych aplikacji na Android Wear. Przeznaczona na Android Wear aplikacja Spotify pojawi...

Szybkie przełączanie utworów, podgłaszanie/przyciszanie i wstrzymywanie muzyki to trochę mało jeśli chodzi o kontrolę dźwięków z poziomu smartwatcha. Z pomocą przychodzi Spotify, które wypuści jedną z najfajniejszych aplikacji na Android Wear.

Przeznaczona na Android Wear aplikacja Spotify pojawi się w czerwcu. Użytkownikom inteligentnych zegarków pozwoli na przeglądanie swoich zbiorów w serwisie, ulubionych list odtwarzania, a także nawigację w poszukiwaniu utworów (przeglądanie i odkrywanie). Jeśli mnie pamięć nie myli, to druga po Shazam aplikacja muzyczna, która wyląduje na Android Wear. Ma być dobrze dostosowana do małych ekranów, dzięki minimalistycznemu wyglądowi.

Nadgarstkowy system od Google potrzebuje takich aplikacji i to dzięki nim zaczyna nabierać rozpędu. Na chwilę obecną większość appek na zegarki oferuje powiadomienia i niezbyt przydatny przycisk uruchomienia aplikacji na telefonie. Powiecie, że to tylko niepotrzebny bajer i kto chciałby używać Spotify z poziomu małego ekranu na nadgarstwu. Ja na przykład.

Jeżdżąc na rowerze używam właśnie Spotify. Fablet w kieszeni się nie sprawdza, więc pakuję go do torby przy rowerowej ramie, a do kieszeni wrzucam zdecydowanie mniejszego iPhona 4S. Ale by zmienić playlistę lub przełączyć na konkretny utwór wciąż muszę stanąć i wyciągnąć telefon z kieszeni. Przy dobrze działajacej aplikacji po prostu zwolnię i przesunę kilka razy palcem po małym ekranie smartwatcha. Niby drobiazg, a przyda się zarówno rowerzystom jak i biegaczom.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu