Facebook

Na taką aplikację Facebooka dla Windows Phone warto było zaczekać

Konrad Kozłowski
Na taką aplikację Facebooka dla Windows Phone warto było zaczekać
42

Cóż to za system mobilny, na którym nie zainstalujemy aplikacji Facebooka? Dla wielu jej obecność w sklepie to podstawowy, żeby nie powiedzieć fundamentalny wyznacznik poziomu, jaki reprezentuje dana platforma. Microsoft, blisko współpracujący z Facebookiem, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlat...

Cóż to za system mobilny, na którym nie zainstalujemy aplikacji Facebooka? Dla wielu jej obecność w sklepie to podstawowy, żeby nie powiedzieć fundamentalny wyznacznik poziomu, jaki reprezentuje dana platforma. Microsoft, blisko współpracujący z Facebookiem, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego dość regularnie wprowadza kolejne zmiany i nowości.

Tym razem publicznie dostępna wersja beta aplikacji doczekała się całkowitego odświeżenia interfejsu. Poprzedni wygląd, choć całkiem niezły, nie odpowiadał już jednak najnowszym odsłonom aplikacji mobilnych Facebooka dla iOS i Androida. Dodatkowo, przynajmniej w mojej ocenie, nie do końca wpasowywał się on w styl systemu Windows Phone. To, z czym mamy do czynienia aktualnie to zupełnie "inna bajka".

Zacznijmy od tego co od razu rzuci nam się w oczy - do naszej dyspozycji oddano teraz 5 sekcji - News Feed, zaproszenia do grona znajomych, wiadomości, powiadomienia oraz menu. Poruszamy się pomiędzy nimi naciskając na odpowiadające im ikonki, bądź poziomo przeciągając palcem po ekranie. Wykonując tę czynność zauważymy, że aplikacja znacznie szybciej wczytuje teraz treści, a powiadomienie o braku połączenia z Siecią już nie występuje. U dołu ekranu znajdziemy trzy przyciski pozwalające na napisanie nowego posta, dodanie zdjęcia i zameldowanie się. Od teraz możliwe jest również wysyłanie wideo na Facebooka z poziomu aplikacji.

Podczas przewijania News Feeda zauważymy, że górny i dolny pasek znikają, byśmy mogli wykorzystać niemal całą powierzchnię ekranu do konsumpcji przeglądanych treści. Bardzo ciekawą nowością, która możliwa jest dzięki Windows Phone 8.1, to synchronizacja danych z aplikacji z systemem. A więc takie rzeczy jak kontakty, zdjęcia i wydarzenia mogą być teraz pobierane z aplikacji i wyświetlane np. w systemowych Kalendarzu i Kontaktach. Na ten moment zauważyłem jedynie jedno niedociągnięcie, a mianowicie brak opcji wyłączenia dostępności na czacie. Otwierając aplikację automatycznie staję się widoczny na czacie Facebooka - mam nadzieję, że w następnych aktualizacjach zostanie to poprawione.

Facebook Beta znajdziecie w Sklepie Windows Phone i bez problemu pobierzecie na Wasze smartfony z Windows Phone 8 i 8.1. Oczywiście należy wziąć po uwagę fakt, że jest to wersja testowa aplikacji i pewne braki lub błędy mogą występować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu