Facebook

Oto najnowsza aplikacja od Facebooka - poznajcie Slingshot!

Konrad Kozłowski
Oto najnowsza aplikacja od Facebooka - poznajcie Slingshot!
6

Co się odwlecze... Po poprzednich przeciekach przyszedł czas na oficjalną premierę najnowszej aplikacji od Faceboka, czyli Slingshot. Ma to być najprostszy, najwygodniejszy i najfajniejszy sposób na wymianę zdjęć i filmików wideo ze znajomymi. Przyznacie, że zapowiedzi są naprawdę huczne. Aplikac...

Co się odwlecze... Po poprzednich przeciekach przyszedł czas na oficjalną premierę najnowszej aplikacji od Faceboka, czyli Slingshot. Ma to być najprostszy, najwygodniejszy i najfajniejszy sposób na wymianę zdjęć i filmików wideo ze znajomymi. Przyznacie, że zapowiedzi są naprawdę huczne.

Aplikację znajdziemy na ten moment jedynie w amerykańskim App Store, dlatego by ją pobrać należy posiadać konto zarejstrowane w tym sklepie. Gdy już pobierzemy aplikację należy się zarejstrować przy użyciu... numeru telefonu. To coraz powszechniejsza metoda weryfikacji (i zdobywania informacji) użytkowników w aplikacjach mobilnych. Zaraz później wybieramy nasz nick i pełne imię i nazwisko (nie ma problemu przy podaniu jedynie imienia, także fałszywego czy skróconego; można je później zmienić w ustawieniach).

Zasada działania komunikatora(?) jest prosta - by zapoznać się z wysłanym nam zdjęciem musimy wysłać sami jedno z multimediów - zdjęcie lub film. To spora różnica w porównaniu do na przykład Snapchata, w którym zasady działania były prostsze. Zdjęcia robimy naturalnie poprzez pojedyncze tapnięcie na środkowu przycisk, zaś film nagrywamy poprzez przytrzymanie palca na przycisku. Na odebraną fotkę/filmik możemy od razu zareagować naciskając "React" co ma oczywiście umożliwić na żwawe wyrażanie emocji zaraz po obejrzeniu czegoś. Do zdjęć możemy dodawać napisy oraz dorysowywać dowolnym kolorem (paleta na skraju ekranu) cokolwiek chcemy - tej czynności, jak i wielu innym, towarzyszy sporo dźwięków.

Czy to coś rewolucyjnego? Nie wydaje mi się. Czy to załapie i wreszcie Facebooowi udało się trafić w dziesiątkę? Ciężko powiedzieć. Poczekamy, zobaczymy. Jak na razie Slingshot daje sporo rozrywki, ale jak długo będzie mnie to jeszcze bawić? Co powinienem zrobić, gdy w momencie odebrania zdjęcia nie będę miał się czym odwzajemnić, by je odlokować i móc zobaczyć? Zdjęcia i filmy wypełniające cały ekran, przeznaczone tylko dla Ciebie - to proponuje Facebook.

Blog Slingshot.

Slingshot na iOS i Android.
Aktualnie występują problemy z dostępnością obydwu wersji aplikacji - niedostępna jest w polskim App Store oraz Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu