Facebook

Facebook Messenger z błyskawicznym wysyłaniem wideo i... dwoma rozmiarami "lajków"

Konrad Kozłowski
Facebook Messenger z błyskawicznym wysyłaniem wideo i... dwoma rozmiarami "lajków"
9

Ostatnia aktualizacja tego komunikatora od Facebooka wnosi bardzo ciekawą nowość, którą docenią użytkownicy preferujący udostępnianie w prywatnych wiadomościach krótkich filmików wideo, zamiast zdjęć czy wiadomości audio. Przejęcie WhatsAppa nie wpłynęło na tempo rozwoju produktu Facebooka i to bard...

Ostatnia aktualizacja tego komunikatora od Facebooka wnosi bardzo ciekawą nowość, którą docenią użytkownicy preferujący udostępnianie w prywatnych wiadomościach krótkich filmików wideo, zamiast zdjęć czy wiadomości audio. Przejęcie WhatsAppa nie wpłynęło na tempo rozwoju produktu Facebooka i to bardzo dobra wiadomość.

Jeden z najpopularniejszych aktualnie sposobów kontaktu, czyli czat i wiadomości Facebooka w odsłonie mobilnej doczekał się w ostatnim czasie sporych poprawek - mowa o wersjach dla takich systemów Android, iOS i Windows Phone. Wczorajsze uaktualnienie rozszerza poprzednie nowości związane z ułatwionym wysyłaniem multimediów oraz wprowadza zmianę co do "wielkości lajków". Niestety użytkownicy smartfonów z Windows Phone muszą obejść się smakiem, gdyż poniższe zmiany dostępne są tylko w aplikacjach dla Android i iOS-a.

Nowy panel załączania do wiadomości zdjęć, nagrań audio i innych treści oferuje teraz bardzo łatwy sposób na wysłanie filmiku wideo. Jedyne co musimy zrobić to przytrzymać palec na na przycisku "Wyślij" i od razu rozpoczynamy nagrywanie filmiku, którego maksymalna długość może wynieść 15 sekund. Jeżeli na "Wyślij" tapniemy normalnie, aplikacja zrobi zdjęcie i od razu je wyśle, więc bądźcie uważni;)

Dodatkowo Facebook wyposażył Messengera w możliwość wysyłania dwóch rozmiaró "kciuka". Pojedyncze dotknięcie spowoduje wysłanie "kciuka" normlanych rozmiarów, a gdy przytrzymamy na nim palec to ten "urośnie" - w ten sposób Facebook pozwala na wyrażenie jeszcze większej akceptacji dla ostatnio otrzymanej wiadomości. Niestety nadal wideorozmowy na Facebooku dostepne są jedynie poprzez przeglądarkę (w oparciu o Skype'a), a wysyłanie wiadomości audio i wideo tylko z poziomu aplikacji mobilnych. Czy Facebook zamierza te funkcjonalności wprowadzić na pozostałych platformach? Czekam na te nowości od dłuższego czasu i wcale się na to nie zanosi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu