Spotify

Na Spotify będzie mniej darmowej muzyki? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Na Spotify będzie mniej darmowej muzyki? [prasówka]
13

Spotify ma problem z wytwórnią Universal, która chce wymusić na serwisie zmianę modelu funkcjonowania. Użytkownicy, którzy nie płacą abonamentu mieliby otrzymać dostęp do znacznie węższej bazy utworów, a w skrajnym przypadku nawet zostać zmuszeni do migracji na płatne plany. Naciski Universal na Sp...

Spotify ma problem z wytwórnią Universal, która chce wymusić na serwisie zmianę modelu funkcjonowania. Użytkownicy, którzy nie płacą abonamentu mieliby otrzymać dostęp do znacznie węższej bazy utworów, a w skrajnym przypadku nawet zostać zmuszeni do migracji na płatne plany.

Naciski Universal na Spotify

Universal chce wykorzystać swoje wpływy, aby zmienić model funkcjonowania Spotify. Jak donosi Financial Times koncernowi, który jest w posiadaniu jednej z największych wytwórni na świecie, zależy na tym, aby darmowi użytkownicy serwisu mieli dostęp do znacznie mniejszej bazy utworów. Tym samym krytykuje on oparty na reklamach bezpłatny model dystrybucji muzyki. Firma chciałaby wykorzystać swoje argumenty (a ma ich kilka, jeśli nie więcej, milionów - to utwory, na które udziela serwisowi licencji), by wymusić na Spotify stworzenie modelu migracji bezpłatnych użytkowników na płatne konta.

Szwedzki serwis ma duży problem, bo za chwilę będzie musiał się zmierzyć z silną konkurencją ze strony Apple. Firma z Cupertino od jakiegoś czasu intensywnie pracuje nad tym, aby przebudować Beats Music na usługę bardzo mocno zbliżoną do Spotify. TYmczasem wprowadzenie większych ograniczeń dla darmowych użytkowników może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Ci, zamiast wykupić płatne subskrybcje, uciekną na YouTube'a, gdzie można słuchać muzyki bez większych problemów.

Nowe karty w Google Now

Google Now stale się zmienia. Ostatnie zmiany przyniosły dwa nowe typy kart, które mogą oglądać użytkownicy. Pierwsza z nich to agenda na cały nadchodzący dzień, który mamy zaplanowany w kalendarzu. Po dotknięciu kafelka zostajemy przeniesieni na dodatkowy ekran, gdzie estetycznie podzielono wszelkie informacje. Drugie z kart dotyczą naszych podróży - w jednym miejscu zbierane są wszystkie informacje dotyczące podróży do danego miejsca: terminy lotów, rezerwacja w hotelu, pogoda, a także atrakcje do obejrzenia. Dotąd to wszystko było rozrzucone między innymi kartami.

Podwyżki w Windows Store

Drożejący dolar odbija się czkawką użytkownikom smartfonów i tabletów. Już 13 kwietnia w sklepie Windows Store ceny w innych walutach niż dolary zostaną podniesione. Podwyżki mają być znaczące i sięgnąć nawet 20 proc. Microsoft informuje o tym wcześniej, żeby deweloperzy mogli zmodyfikować... ceny swoich programów.

Lollipop dla LG G2

LG G2 wreszcie otrzyma Lollipopa. A przynajmniej tak twierdzi LG India. Spekuluje się, że proces aktualizacji miałby ruszyć 1 kwietnia (przytaczane źródło mówi o drugim kwartale br.). Smartfony otrzymałyby nową nakładkę graficzną (bardziej spójną z Material Design), dodatkowe funkcje znane z modelu G3 oraz szereg innych nowości. Niewątpliwie da to temu świetnemu urządzeniu (piszę to z czystym sumieniem, bo sam je miałem) nowe życie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu