Mobile

Na Snapchacie możesz teraz odczytać wiadomość, która wygasła… jeśli zapłacisz [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Na Snapchacie możesz teraz odczytać wiadomość, która wygasła… jeśli zapłacisz [prasówka]
9

Najnowsza aktualizacja aplikacji Snapchata wprowadza kilka interesujących nowości. Najważniejszą jest możliwość przywrócenia wiadomości, która już wygasła. Aby jednak tak się stało, użytkownik musi zapłacić. Snapchat przywraca stare wiadomości Snapchat wprowadza pierwsze opłaty. W najnowszej a...

Najnowsza aktualizacja aplikacji Snapchata wprowadza kilka interesujących nowości. Najważniejszą jest możliwość przywrócenia wiadomości, która już wygasła. Aby jednak tak się stało, użytkownik musi zapłacić.

Snapchat przywraca stare wiadomości

Snapchat wprowadza pierwsze opłaty. W najnowszej aktualizacji pojawiła się możliwość odtworzenia trzech starszych wiadomości, które otrzymaliśmy (nie może być to jednak trzykrotne odtworzenie tej samej wiadomości). Usługę tę wyceniono na niespełna 1 dol. (10 powtórek to już 3 dol, a 20 - 5 dol.) W dalszym ciągu wszystkie wiadomości, które użytkownicy będą otrzymywali, mają wyświetlać się przez maksymalnie 10 sekund i to nie ulegnie zmianie. Warto przy tym zaznaczyć, że już wcześniej Snapchat pozwalał raz dziennie, bezpłatnie odtworzyć ponownie jedną archiwalną wiadomość, którą otrzymaliśmy w ciągu minionych 2 lat.

Nowa wersja aplikacji to również dwie inne nowości. Pierwszą są Lenses, a więc specjalne efekty, które zmieniają nasze zdjęcia typu selfie. Możemy za ich pomocą np. dodać sobie lat, przekształcić twarz, a nawet dodać dźwięki. Druga z nowości, Trophies, pozwala użytkownikom gromadzić wirtualne nagrody w zamian za wypełnianie różnych zadań. Zgromadzone przedmioty można potem między sobą wymieniać.

Kolejne informacje o Nexusie od Huawei

KIlka dni temu pojawiły się informacje, że Nexus od Huawei pojawi się z pewnym opóźnieniem, a jesienią zobaczymy tylko mniejszy model produkowany przez LG. Niezależnie od tego, czy to prawda w sieci można znaleźć kolejne przecieki na temat smartfona. Na zrzucie ekranu z benchmarka GeekBench ujawniono niemal pełną specyfikację urządzenia. Wygląd aona następująco:

  • Android 6.0
  • Ekran 5,7 cala o rozdzielczości 2560 x 1440
  • Snapdragon 810 1,9GHz oraz GPU Adreno 430
  • 3 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej

Telewizor 8K w sprzedaży

130 tys. dolarów - tyle ma kosztować pierwszy telewizor 8K, który trafi do konsumenckiej sprzedaży. Sharp zapowiedział, że już 30 października model 85-calowy pojawi się na półkach sklepowych w Japonii. Co ciekawe, telewizor wyposażono w tuner, który nie jest w stanie odbierać obrazu w jakości 8K. Można zatem po części traktować go jako monitor dla profesjonalistów, bo właśnie w takich zastosowaniach rozwija skrzydła. Tylko czy ktokolwiek potrzebuje monitora za 130 tysięcy?

Humble Total War Bundle

Ruszyła kolejna edycja akcji Humble Bundle. Tym razem motywem przewodnim są gry z serii Total War. W podstawowym pakiecie otrzymujemy m.in. Medieval II, Viking oraz Shogun (a do tego pakiet dodatków do gier MMO, ebooki, soundtracki itd.). Płacąc powyżej średniej możemy już liczyć na więcej: pierwszego Medievala, Empire oraz złoto do Total War: Arena i zniżkę na zakup Total War: Atilla w Humble Store. Możemy też się zdecydować na wpłatę 15 dol., co da nam dostęp do Rome II wraz z dodatkami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu