Mobile

Na kłopoty prasy, embuk - system tworzenia publikacji, nie tylko na urządzenia mobilne

Karol Kopańko
Na kłopoty prasy, embuk - system tworzenia publikacji, nie tylko na urządzenia mobilne
7

Wiele osób ma problemy z przygotowywaniem internetowych publikacji, które mają wyglądać atrakcyjnie także na platformach mobilnych. A obecnie, w czasach tracącego czytelników rynku prasy i coraz większej liczby użytkowników smartfonów i tabletów wyzwaniem jest trafienie z odpowiednim przekazem do ko...

Wiele osób ma problemy z przygotowywaniem internetowych publikacji, które mają wyglądać atrakcyjnie także na platformach mobilnych. A obecnie, w czasach tracącego czytelników rynku prasy i coraz większej liczby użytkowników smartfonów i tabletów wyzwaniem jest trafienie z odpowiednim przekazem do konkretnego odbiorcy. Z pomocną ręką w takich sytuacjach przychodzi embuk, system znacznie ułatwiający pracę wydawcom, który z niewielką pomocą może przekształcić prosty plik PDF w przyjemną dla oka publikację.

Jak to wszystko działa? Otóż, jak już wspomniałem, przygotowany PDF wystarczy wgrać do sytemu, gdzie operować możemy kompletnym zestawem narzędzi edytorskich, które umożliwiają nam wzbogacenie treści m.in. o zdjęcia, grafiki, filmiki i pliki audio, a także reklamy. System jest pomocny zwłaszcza w tej ostatniej kwestii, gdyż pomaga w analizie opłacalności poszczególnych kanałów sprzedażowych, a każdy użytkownik może samodzielnie decydować  o polityce cenowej.

Oto jak embuka, podsumowuje prezes Infor IT (twórcy aplikacji), Adam Czeczuk:

Embuk jest wielokanałową platformą wydawniczą, która umożliwia publikację wszelkiego typu treści na urządzeniach mobilnych, w Internecie i telewizorach z funkcją Smart TV. Embuk idealnie nadaje się do publikacji elektronicznych wydań prasy, książek, komiksów, a także materiałów sprzedażowo – marketingowych takich jak katalogi, oferty, broszury.

W skład sytemu wchodzą narzędzia pozwalające przygotować gotowe publikacje pod konkretne urządzenie mobilne m.in. iGadżety, telefony i tablety z Androidem a także Windowsem. Co ważne, Infor IT pobiera jedynie opłatę za licencję i ewentualny hosting danych, a każda sprzedana publikacja to czysty zysk jej właściciela.

Podsumowując, embuk jest bardzo ciekawym system, który daje wydawcom wolna rękę w publikowaniu ich treści, a sama idea powstawania takich usług pokazuje, że technologie mobilne są już traktowane jako poważny kanał dystrybucji treści i już całkiem niedługo mogą zdetronizować tradycyjne gazety.

Aktualizacja

W związku z prośbami w komentarzach załączam link do publikacji przygotowanej w embuku - KLIK

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu