Polska

MyTaxi od dziś w Trójmieście - do końca czerwca nielimitowana liczba przejazdów taksówkami 50% taniej

Grzegorz Ułan
MyTaxi od dziś w Trójmieście - do końca czerwca nielimitowana liczba przejazdów taksówkami 50% taniej
7

Uber bez wątpienia z dużym rozmachem wszedł do Polski, na dziś funkcjonuje już z powodzeniem w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Trójmieście. Nie dziwią więc starania iTaxi czy właśnie MyTaxi, by dorównać Uberowi w ekspansji do innych polskich miast.

Dostaliśmy właśnie informację o uruchomieniu usługi MyTaxi w Trójmieście, to dopiero trzecia lokalizacja w kraju (po Warszawie i Krakowie), więc są jeszcze daleko z tyłu. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz kolejne miasta będą szybciej udostępniane. A pamiętajmy, że Uber szykuje się już na Łódź czy Katowice.

Jeśli chodzi o wspomniane Trójmiasto, również w tej samej informacji prasowej przemycono ciekawe liczby odnośnie liczby taksówek, porównujące Trójmiasto z Warszawą:

Według danych statystycznych urzędów miast w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, liczba licencjonowanych taksówek w Trójmieście wynosi ponad 4300, co daje około 1 taksówkę na 170 mieszkańców. Dla porównania, w Warszawie, liczącej ponad 11 tysięcy taksówek z licencją, stosunek liczby taksówek do liczby mieszkańców wynosi 1 do 180. Widać, że rynek taxi w największych polskich miastach ustabilizował się na pewnym stałym poziomie. Szansy na zwiększenie udziału w rynku transportowym taksówki powinny więc szukać w nowych technologiach, np. mobilnych aplikacjach. Jest to zresztą warunek niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom pasażerów, którzy z podobnych rozwiązań mogą korzystać już między innymi w transporcie publicznym większości miast wojewódzkich w Polsce.

Przypomnijmy jeszcze, że oprócz starań o obecność w największych polskich miastach MyTaxi skupia się również na rozwoju własnej floty, wypuszczając ostatnio na ulice Warszawy 20 Mercedesów-Benz Klasy B.

Przy okazji uruchomienia usługi w Trójmieście, dla jego mieszkańców przygotowano również promocję 50% taniej, która potrwa do 30 czerwca:

Akcja 50% taniej z powodzeniem była już organizowana w innych miastach, w których operuje mytaxi i opiera się na wykorzystaniu opcji „Płać przez Aplikację”, pierwszego w Polsce mobilnego systemu płatności za taksówkę z poziomu aplikacji. W Trójmieście promocja potrwa do 30 czerwca. Aby z niej skorzystać należy:

  • Ściągnąć bezpłatną aplikację mytaxi na iOS, Android lub Windows Phone
  • Zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard lub konto PayPal
  • Zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu zatwierdzenia jej indywidualnym hasłem użytkownika. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres email.

Aplikację MyTaxi można pobrać z:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu