Polska

Wiedźmin : Krew i Wino zadebiutuje z końcem maja. Twórcy udostępniają nowe zrzuty ekranu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wiedźmin : Krew i Wino zadebiutuje z końcem maja. Twórcy udostępniają nowe zrzuty ekranu [prasówka]
18

Znamy już datę oficjalnej premiery kolejnego dodatku do Wiedźmina III. Krew i Wino zadebiutuje z końcem maja i zapewni nam aż 30 godzin dodatkowej zabawy.

Wiedźmin III: Krew i Wino już 31 maja

W nowym dodatku do Wiedźmina pojawi się aż 90 nowych zadań, a to oznacza aż 30 godzin zabawy (to więcej niż większość współcześnie wydawanych gier AAA, a mówimy o dodatku). Twórcy zapewniają, że będzie on na długo zapadał w pamięć. Oczywiście przygotowano również specjalną edycję pudełkową, w ramach której otrzymamy dwie talie kart do gwinta wraz z poradnikiem, żetony oraz kolekcjonerskie pudełko. Cena dodatku w takiej formie to 120 złotych, ale w dalszym ciągu dostępne są tańsze pakiety obu rozszerzeń w wersji cyfrowej.

Twórcy na swoim fanpage udostępnili ponadto garść nowych zrzutów ekranu, które przedstawiają rozrywkę (oczywiście są przy tym stosownie podrasowane). Warto je zobaczyć, zdecydowanie.

WhatsApp udostępnia aplikacje na desktopy

Z WhatsAppa możemy teraz korzystać również na komputerach z Windowsem i OS X. Programy wyglądają bardzo podobnie do przeglądarkowej wersji komunikatora, którą uruchomiono w styczniu ubiegłego roku. Tradycyjnie możemy liczyć na pełną synchronizację i wymianę danych z mobilnymi wersjami, a więc nowe aplikacje będą stanowić ich dopełnienie w sytuacji, gdy np. rozładuje się nam telefon. Nie wszystkie funkcje zostały tutaj jednak jeszcze wdrożone. Brakuje m.in. formatowania tekstu. WhatsAppa na Windows i OS X pobierzecie z oficjalnej strony.

Microsoft naprawia gry na UWP

Na Universal Windows Platform wylano już wiadro pomyj z powodu niedostatecznego wsparcia dla gier z kategorii AAA. Twórcy reagują. Na blogu DirectX pojawiły się informacje o aktualizacji, która wreszcie zdejmie limit wyświetlanych na sekundę klatek, a także wprowadzi wsparcie dla technologii AMD FreeSync i Nvidia G-Sync. To oczywiście nie koniec, bo potrzebna jest dalsza optymalizacja i aktualizacje - w tym m.in. dodanie obsługi dwóch kart graficznych. Twórcy obiecują jednak, że ciągle pracują nad tym i słuchają sugestii graczy. Oby.

Bardziej subtelne powiadomienia w webowym kalendarzu Google

Kalendarz Google znów otrzymuje malutką nowość. Tym razem twórcy ulepszyli sposób, w jaki wyświetlane są powiadomienia. Od teraz będzie to subtelnie wysuwający się kafelek w prawym górnym rogu ekranu. Nie jest to jakaś rewolucja - raczej kosmetyka. Jeżeli jednak korzystacie z tego typu powiadomień, z pewnością ucieszy Was zmiana - poprzedni wariant był okropny.

W 24 godziny sfinansowano planszówkę This War of Mine

Twórcy fantastycznego This War of Mine postanowili stworzyć grę planszową o takim samym tytule. Swój pomysł umieścili na Kickstarterze, prosząc w sumie o dotacje w wysokości 40 tys. funtów. Cel udało się zrealizować w zaledwie 24 godziny. W momencie, gdy piszę te słowa, gra ma już na koncie 76 tys. funtów. Ciągle oczywiście można dorzucać coś od siebie - grę otrzymamy za wpłatę w wysokości 50 funtów. Jej premiera jest planowana na 2017 rok, a w proces tworzenia zaangażowany jest m.in. Michał Oracz, który odpowiadał też za świetną Neuroshimę Hex.

Rusza Test Pilot dla Firefoksa

Mozilla reaktywuje program testowy dla Firefoksa (po raz pierwszy uruchomiono go przy okazji Firefoksa 3.5), w ramach którego każdy może samodzielnie sprawdzić nowe funkcje przeglądarki jeszcze przed ich wdrożeniem. W odróżnieniu od kanałów beta czy aurora, użytkownicy mają mieć tutaj wpływ na to, co zostanie wprowadzone do przeglądarki. Wśród aktualnie dostępnych testowych rozwiązań znajdują się m.in. strumień aktywności użytkownika, Tab Center (boczny panel z kartami), a także uniwersalny pasek wprowadzania łączący w sobie funkcje paska adresu i wyszukiwarki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaGrywiedżminWitcher