Felietony

Myspace na wykresie - komentarz jest zbędny

Grzegorz Marczak
Myspace na wykresie - komentarz jest zbędny
24

Jeszcze nie tak dawno wszyscy zastanawiali się czy Facebook jest w stanie dogonić Myspace. Teraz natomiast można zastanawiać się czy Myspace uda się sprzedać i generalnie czy serwis przetrwa. Wprawdzie nadal jest on odwiedzany przez miliony użytkowników i z tej perspektywy jest to nadal mocna po...

Jeszcze nie tak dawno wszyscy zastanawiali się czy Facebook jest w stanie dogonić Myspace. Teraz natomiast można zastanawiać się czy Myspace uda się sprzedać i generalnie czy serwis przetrwa.

Wprawdzie nadal jest on odwiedzany przez miliony użytkowników i z tej perspektywy jest to nadal mocna pozycja jeśli chodzi o serwisy społecznościowe. Jednak spadki statystyk i przychodów są dość brutalne i tak naprawdę nie wiadomo czy i na jakim poziomie uda się ustabilizować ruch.

Wiadomo, że w styczniu Myspace zabrało się poważne ograniczenia kosztów związane z redukcją etatów sięgającą blisko 50%. Ten ruch pozwoli przy znacznie obniżonych przychodach przetrwać firmie chwilę dłużej. Natomiast problemem jest zdecydowanie drastycznie spadająca popularność serwisu, która dość dobitnie pokazana jest na poniższym wykresie (choć warto zwrócić uwagę, że dół na tym wykresie jest na poziome 40 milionów użytkowników).
wykres pochodzi z businessinsider.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

serwisy społecznościowe