Moje przemyślenia

MyGuidie.com pomysł powstał podczas Startup Weekend a teraz serwis jest już online!

GM
Grzegorz Marczak
50

Myguidie.com to startup, który narodził się podczas imprezy Startup Weekend. Wtedy jeszcze pod roboczą nazwą guidie.ie został opisany na Antyweb jako jeden z ciekawszych pomysłów na całej imprezie. Ciekawych i dodam realistycznych bo zwycięzców Startup Weekend nie spodziewam się szybko zobaczyć onl...

Myguidie.com to startup, który narodził się podczas imprezy Startup Weekend. Wtedy jeszcze pod roboczą nazwą guidie.ie został opisany na Antyweb jako jeden z ciekawszych pomysłów na całej imprezie. Ciekawych i dodam realistycznych bo zwycięzców Startup Weekend nie spodziewam się szybko zobaczyć online (o ile w ogóle).

Przypomnę szybko na czym polega pomysł społecznościowych przewodników czyli Myguidie.com. Chodzi o możliwość znalezienia osoby, która oprowadzi nas po nieznanym dla nas mieście, pokaże nam ciekawe miejsce lub też oprowadzi nas wieczorem na najlepszych klubach.

Portal więc będzie z jednej strony łączył tych, którzy chcą poznać nowe ciekawe miejsca z tym, który chcą podzielić się swoją wiedzą o nich i są w stanie pokazać nam najciekawsze atrakcje w danej okolicy. Oczywiście nasz przewodnik za usługe dostanie wynarodzenie, które określa w momencie rejestracji w systemie. Sam serwis jako platforma pośrednicząca będzie oczywiście pobierał opłatę od przeprowadzonej transkacji.

W serwisie zaczęli już pojawiać się pierwsi przewodnicy. Dla przykładu jeśli chcemy poznać lepiej Miami Beach to za 230 dolarów oprowadzi nas po tym pięknym mieście Marty. Pokaże nam jego architekturę, opowie o historii miasta, oprowadzi po galeriach i pokaże gdzie możemy dobrze zjeść.Mam nadzieję, że MyGuidie będzie sukcesem. Ciekawy pomysł, dobra realizacja i przede wszystkim przykład na to, że można zrobić w krótkim czasie interesujący produkt który nie potrzebuje setek tysięcy złotych ani wsparcia od PARP aby pokazać się światu.

Na koniec słowo o zespole, serwis tworzą osoby które na Polskiej scenie startupowej są dość dobrze znane czyli :Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup