Moje przemyślenia

Psujące się Facebookowe lajki i jak sobie z tym radzić?

GM
Grzegorz Marczak
34

Coraz więcej osób wspomina o problemach z widgetmi „lubię to” Facebooka, które nie zawsze lub w ogóle nie działają na stronach na których są zainstalowane. To samo niestety od kilku tygodni obserwuję na Antyweb. W co drugim wpisie jest problem z dodaniem lajka, efekt jest taki jakby nie było komunik...

Coraz więcej osób wspomina o problemach z widgetmi „lubię to” Facebooka, które nie zawsze lub w ogóle nie działają na stronach na których są zainstalowane. To samo niestety od kilku tygodni obserwuję na Antyweb. W co drugim wpisie jest problem z dodaniem lajka, efekt jest taki jakby nie było komunikacji z FB i po dodaniu lajka jest on natychmiast cofany.

Jest to dość irytujące ponieważ dla wielu serwisów Facebook stał się bardzo znaczącym źródłem odwiedzin i kłopoty z dystrybucją treści poprzez lajki może wpłynąć na ruch na stornie i inne statystyki.

Jak sobie z tym radzić i dlaczego tak się dzieje? Nie znalazłem szczerze mówią jednoznacznej odpowiedzi dlaczego. Początkowo myślałem, że to przez stare FB connect którego używam na Antyweb, jednak szybko okazało się że problem dotyka wielu stron które mają zainstalowane najnowsze widgety.

Jak sobie więc z tym radzić? Jedną z metod jest przepuszczenie linka do treści przy której nie działa widget przez URL Linter. Jest to narzędzie dla developerów, dzięki któremu sprawdzamy jak Facebook widzi nasza stronę. Przy okazji dzięki temu narzędziu można tez odświeżyć cache Facebooka związany z naszą stroną.

Sposób ten działa na 80% treści, których wcześniej nie można było „polubić”. Po użyciu URL Linter radzę też poczekać kilka minut i nie sprawdzać od razu czy poprawił on możliwość lajkowania wpisu.

Nie znam natomiast innego sposobu na radzenie sobie z tym uciążliwym problemem więc jeśli ktoś z was radzi sobie inaczej, czy też wie skąd biorą się te problemy to proszę o komentarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebooklike it