Muzyka

Jakiej muzyki posłuchać przed premierą Cyberpunk 2077?

Paweł Winiarski
Jakiej muzyki posłuchać przed premierą Cyberpunk 2077?
9

Lubicie wkręcać się w premierę nadchodzącej gry muzyką? To świetnie się składa. Przygotowałem dla Was zestaw kapel i utworów, które warto przesłuchać zanim Cyberpunk 2077 pojawi się na półkach sklepowych.

O ścieżce dźwiękowej do Cyberpunk 2077 wciąż wiemy niewiele. Póki co udostępniono utwór grupy SAMURAI, choć więcej powie Wam informacja, że to muzycy szwedzkiego zespołu Refused. Kapela powstała w 1992 i szufladkowana jest jako hardcore punk. Może i faktycznie czuć w poniższym numerze echa tego nurtu, ale raczej delikatnie. Posłuchajcie jednak sami.

Kawałek przyjęto bardzo pozytywnie, choć raczej na chwilę obecną nie brałbym go jako wyznacznik muzyki, która znajdzie się w grze. Trzeba bowiem pamiętać, że nad warstwą muzyczną pracować będzie między innymi Marcin Przybyłowicz, dyrektor muzyczny CD Projekt RED, z którym mieliśmy kiedyś przyjemność rozmawiać na temat muzyki do Wiedźmina 3.

Moim zdaniem na równi z filmami, grami i książkami, muzyka jest kolejnym świetnym sposobem na "wkręcenie" się w klimat przed premierą Cyberpunk 2077. Jeśli ktoś zapyta mnie jaką nutą sięzainteresować, podrzucę im te kapele i wykonawców.

Zobacz też: Wszystko o grze Cyberpunk 2077

Jakiej muzyki posłuchać przed premierą Cyberpunk 2077?

NewRetroWave

Zanim zacznę wymieniać konkretnych wykonawców, którzy moim zdaniem odpowiednio wprowadzą Was w futurystyczny klimat przed premierą Cyberpunk 2077, podrzucę kapitalny kanał muzyczny. NewRetroWave skupia się wokół synthwave, czerpiącej pełnymi garściami z muzyki lat 80. ubiegłego wieku. Kanał i wytwórnia działają bardzo prężnie i regularnie publikują nowe teledyski. Absolutnie polecam

Carpenter Brut

Francuski artysta lubujący się w energetycznym, czasami mrocznym synthwave. Słuchając takich kawałków, jak Roller Mobster czy Turbo Killer mam przed oczami jakiś pościg ulicami miasta w Cyberpunk 2077.

Dance with the Dead

Może trochę mocniej? Jedna z moim ulubionych kapel synthwave, która przy okazji świetnej płyty B-Sides: Vol. 1 postanowiła połączyć synthwave z metalem. Efektem są świetne, przesycone energią kompozycje, które moim zdaniem bardzo dobrze sprawdziłyby się w dynamiczniejszych fragmentach Cyberpunk 2077.

Zobacz też: W co zagrać przed Cyberpunk 2077?

Irving Force z singlem Corporate Killer

Mrocznie, brutalnie i gitarowo. Tylko dla osób lubiących cięższe brzmienia.

Hyper - Cyberpunk EP

https://open.spotify.com/album/7i8tKtIKPpKUo8LfilzRFc?si=je9veumFQ2uZDFdxYwXX8g

Przypadkowa nazwa EPki? Pewnie nie. Podejrzewam, że niejeden artysta parający się muzyką elektroniczną chętnie wypłynie lub popłynie na popularności gry CD Projekt RED. Ale jeśli ma robić to tak dobrymi, mrocznymi krążkami jak Hyper ze swoim Cyberpunk EP - nie mam nic przeciwko.

Fear Factory

Industrial death metal a Ameryki. Wiem, wiem - bardzo ciężko. Ale musicie przyznać, że dobrze wprowadza w futurystyczny klimat. Brutalny, brudny, nieobliczalny.

KMFDM

Niemiecki zespół grający rock industrialny. Mają w swoim dorobku kilkanaście albumów, skłaniałbym się jednak do sprawdzenia krążka Symbols z 1997 roku. Dobrze buja.

Ace Buchannon

https://open.spotify.com/album/58MnbaW28eRW8aTgUaRSB1?si=BvjCe_ZwS8Kn3ScYVFKPiA

Krążek Magenta Night towarzyszy mi nieprzerwanie od premiery. Dość lekki, melodyjny, na swój sposób cukierkowy synthwave dla każdego. Może i daleko mu do brudu, narkotyków i brutalności z Cyberpunk 2077, ale myślę, że jako muzyka reprezentująca dawne wizje przyszłości, sprawdzi się świetnie.

Ścieżka dźwiękowa do gry LawBrakers

https://open.spotify.com/album/6JMhEu3PjQKCNwXn8fRn1u?si=o_XRywIrTyS0phVwiejcKA

To już mix, czyli oficjalna ścieżka dźwiękowa do gry LawBrakers z 2017 roku. Myślę, że kompozycje takich wykonawców, jak Mick Gordon czy Disselboy, Mark The Beas dobrze wprowadzą Was w klimat gry Cyberpunk 2077.

Playlista Cyberpunk 2077 na Spotify

I na koniec bardzo dobra i przede wszystkim wygodna w odtwarzaniu nieoficjalna kompilacja Cyberpunk 2077, którą ktoś utworzył w serwisie Spotify.

https://open.spotify.com/playlist/6Cas2wjtOVfw3I6xuCmigB?si=6Jj2eQH4Q5yntByJqm9JQA

Ponad 300 utworów (23 godziny słuchania), które bardzo dobrze wpisują się w klimat nadchodzącej gry studia CD Projekt Red. Zdecydowanie polecam, o ile oczywiście lubicie
elektroniczną muzykę.

A skoro przy playlistach na Spotify jesteśmy, to spróbujcie też:

Cyberpunk Synthwave

https://open.spotify.com/playlist/48zP5k2EraVeVU7WQn6nbI?si=b6sgpDJSRN2HXt9xG69tFg

Cyberpunk 2077 Radio

https://open.spotify.com/playlist/2YDZg2wfAVNQISoMsZDXS7?si=WU8svCEuTx2wHyu-r-nOsQ

A Wy co byście polecili do posłuchania - tak, żeby jak najlepiej wkręcić się muzycznie przed premierą Cyberpunk 2077?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu