Świat

Musk wyzywa Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina

Kacper Cembrowski
Musk wyzywa Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina
6

Elon Musk publicznie wyzwał Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina. Właściciel Tesli i SpaceX zwrócił się do prezydenta Rosji za pośrednictwem Twittera.

Szykujcie się na pojedynek Musk vs. Putin. W poście zawarł wiadomość “Niniejszym wyzywam Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina. Czy przyjmujesz to wyzwanie?”.

Co prawda nie ma zbyt wielkich szans na odpowiedź Putina, chociaż biorąc pod uwagę popularność Muska i oznaczył oficjalne konto wiadomości Kremla, istnieje ułamek szansy, że Elon doczeka się jakiejś reakcji.

CEO Tesli nie poinformował jednak, jak taki pojedynek miałby wyglądać i na czym się opierać. Nie można nawet wykluczyć możliwości pojedynku w Mortal Kombat - w końcu to Musk. Stawka niewątpliwie jest wysoka, ale brakuje tutaj jednak kilku kluczowych szczegółów.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Musk oficjalnie wspiera Ukrainę podczas rosyjskiego natarcia zbrojnego. Kilka dni po wybuchu wojny CEO SpaceX postanowił uruchomić Starlinka na Ukrainie, zapewniając tam tym samym szybki internet satelitarny, a także dostarczył masę odbiorników na miejsce.

Jak niedawno w swoim artykule informował Krzysztof Rojek, sami Ukraińcy przyznają, że to właśnie Starlink pomaga zachować funkcjonowanie kluczowych elementów infrastruktury w niektórych miejscach najechanych przez Rosjan.

Źródło: Twitter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news