Komputery i laptopy

MSI pokazuje dwa laptopy idealne - tym razem biznesowe. A do tego ideału serwuje zestaw akcesoriów!

Kamil Świtalski
MSI pokazuje dwa laptopy idealne - tym razem biznesowe. A do tego ideału serwuje zestaw akcesoriów!
3

MSI jest firmą kojarzoną przede wszystkim z wysokiej klasy sprzętem dla graczy. Dzisiaj firma oficjalnie zaprezentowała dwa nowe laptopy: Summit E13 Flip Evo oraz Summit E16 Flip, które w założeniu mają być... idealne! Tym razem jednak nie są to produkty dla graczy, a przede wszystkim dla biznesu — najwyraźniej firma planuje zerwać ze swoim dotychczasowym wizerunkiem. Oba sprzęty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem złotego podziału, co ma według projektantów uczynić je idealnymi!

MSI Summit E13 Flip Evo — mały, 13-calowy wariat, który ma być idealny

13-calowa piękność z ekranem o proporcjach 16:10. MSI z dumą opowiada o swoim najnowszym laptopie jako ucieleśnieniu lekkości i piękna. Chwali się przepięknym wykończeniem i najdoskonalszych proporcjach ekranu. Ponadto komputer oferuje zawias 360 stopni, który pozwala przekształcić lekki komputer w poręczną protezę... tabletu? Albo, przynajmniej, korzystać z niego tak, jak nam się tylko zamarzy. Ale sam wygląd to jeszcze nie wszystko — bo przecież idealne proporcje są ważne, ale liczy się przede wszystkim wnętrze. I pod tym względem MSI Summit E13 Flip Evo także nie zawodzi, wyposażony w procesor Intel Core i7 11. generacji wespół z Intel Iris ma dać sobie radę nawet z wymagającą pracą. Ponadto komputer ma działać nawet do 20 godzin na jednym ładowaniu - i to bez specjalnych oszczę∂ności i kompromisów. Nie zabrakło także Wi-Fi 6E, portów Thunderbolt 4, USB typu A (3.2), wejścia mini jack oraz czytnika kart micro SD. Ceny rozpoczynać się będą od 1600 USD.

Summit E13 Flip Evo

Procesor

W najlepszej konfiguracji: Intel® Core™ i7-1185G7 11 gen z

Intel® Iris® Xe Graphics

Ekran

13.4" FHD+ (1920x1200), 16:10, IPS, Touchscreen,

Wsparcie dla MSI Pen

Pamięć

LPDDR4x-4267 onboard, do 32GB

Dysk

1 x NVMe M.2 SSD by PCIe Gen4

Kamera

IR HD (30fps @7 20p) z redukcją szumów

Łączność

Intel® Wi-Fi 6E AX210+ Bluetooth 5.2

Porty

2 x Thunderbolt™4 Typ-C

 (support USB3.2 Gen2 / DP/ PD)

1 x USB 3.2 Gen2 Typ-C

1 x USB 3.2 Gen1 Typ-A

1 x Micro SD czytnik kart Micro SD

Zabezpieczenia

Trusted Platform Module(TPM) 2.0

Webcam Lock Switch

Sensor

Czytnik linii papilarnych / czujnik światła / żyroskop/

akcelerometr / magnometr

Wymiary

300.2 x 222.25 x 14.9 mm

Waga

1.35 Kg

MSI Summit E16 Flip - 16-calowa piękność

Drugim z komputerów który pokazało dziś MSI jest najcieńszy składany laptop na rynku. Mimo że Summit E16 Flip czaruje 16-calowym ekranem, wciąż można go składać według własnych potrzeb — a podobnie jak jego młodszy brat czaruje wyglądem od wejścia. Wszystko to dzięki starannemu wykończeniu, nadającego mu — jak sami twórcy twierdzą — wyglądu premium. Ale podobnie jak rodzeństwo, MSI Summit E16 Flip także ma czarować wydajnością i kulturą pracy. Dzięki starannie zaprojektowanemu systemowi odprowadzania ciepła, Dynamic Cooler Boost, komputer ma nie być głośniejszy niż 35 dB przy maksymalnym obciążeniu CPU. Cena komputera nie jest jeszcze znana.

Komputery to jeszcze nie wszystko. MSI zaprezentowało także nowe akcesoria

Poza dwoma nowymi komputerami, MSI na swojej konferencji zaprezentowało także akcesoria im dedykowane: rysik MSI Pen z programowalnym przyciskiem oraz nowej generacji stację dokującą: MSI USB-C Docking Station Gen2. Ta zaoferuje użytkownikom nawet pięć portów USB (USB 2.0, 2x USB 3.2 typu A, 2x USB 3.2 typu C), Display Port 1.4, HDMI, wejście Ethernet oraz 3,55 Audio Jack.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu