Sprzęt

Świeżutki monitor dla graczy od MSI - co potrafi?

Konrad Kozłowski
Świeżutki monitor dla graczy od MSI - co potrafi?
0

MSI właśnie pokazało swój monitor dedykowany graczom. Co potrafi 27-calowy MPG 274URF QD z ekranem o rozdzielczości 4K i odświeżaniem 160 Hz?

MSI MPG 274URF QD to nowy monitor wyposażony w panel Rapid IPS o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli oraz częstotliwości odświeżania 160 Hz, monitor ten powinien idealnie sprawdzić się zarówno w grach sieciowych, jak i tytułach AAA, gdzie wysoka rozdzielczość i szybkość reakcji są kluczowe. Czas reakcji plamki wynoszący zaledwie 0,5 ms zapewnia ostry obraz podczas dynamicznych akcji, co jest szczególnie ważne w strzelankach, grach sportowych i wyścigach.

Nowy monitor MSI MPG 274URF QD

 

Monitor MSI MPG 274URF QD wykorzystuje technologię Quantum Dot, co pozwala na wyświetlanie szerokiego gamutu kolorów, z paletą ponad miliarda barw. Certyfikat VESA DisplayHDR 400 potwierdza obsługę technologii HDR, co zwiększa zakres tonalny obrazu. Technologia FreeSync Premium przeciwdziała rozrywaniu ekranu i niweluje przycięcia, zapewniając płynny obraz w każdej sytuacji.

Dodatkowo, monitor wyposażono w szereg funkcji przeznaczonych dla graczy. Podświetlenie MSI SpectrumBar oferuje możliwość oświetlenia sprzętu miękkim, rozproszonym światłem, które można zsynchronizować z innymi produktami gamingowymi zgodnymi z technologią Mystic Light. Aplikacja Gaming Intelligence pozwala na łatwą konfigurację monitora za pomocą klawiatury i myszy, eliminując konieczność korzystania z przycisków na monitorze.

Monitor MSI MPG 274URF QD oferuje również funkcję aktualizacji firmware'u przez złącze USB, co umożliwia użytkownikom samodzielne aktualizowanie oprogramowania. Przełącznik KVM pozwala na jednoczesne używanie kilku urządzeń z jedną klawiaturą, myszą i monitorem. Tryb konsolowy wykorzystuje możliwości interfejsu HDMI 2.1, w tym funkcje VRR, ALLM i CES, co poprawia jakość gry na konsolach.

Podstawa pozwala na swobodną regulację położenia ekranu, a sam monitor wyposażono również w naprawdę obszerny zestaw portów, w tym HDMI 2.1 oraz USB typu C z obsługą trybu DisplayPort Alt i możliwością ładowania urządzeń z mocą do 65 W. MSI MPG 274URF QD będzie dostępny w polskim sklepie x-kom w cenie 2299 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu